מנתונים של משרד הבריאות עולה כי עד היום (חמישי) נכנסו למעלה מ-500 חולי קורונה בישראל לבידוד עוד לפני שאובחנו, בזכות פעילות האיתור הטכנולוגית של שב"כ. בדיון שהתקיים הבוקר בכנסת, עדכנה פרופ' סיגל סדצקי, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות כי ללא הסיוע הטכנולוגי של שב"כ לא ניתן היה להגיע ל-60% מהתושבים הנדרשים להיות בבידוד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"מזה כשבועיים פועל, מסביב לשעון, צוות של עובדות ועובדי שב"כ על מנת לספק למשרד הבריאות תמונה מדויקת עד כמה שניתן של אותם תושבים אשר שהו בקרבת חולים מאובחנים בקורונה ועלולים היו, בהתאם להגדרות משרד הבריאות, להידבק במחלה ולהדביק רבים נוספים – מבלי שכלל היו מודעים לכך", נמסר משב"כ.

מרכז בדיקה המוני פארק הירקון
מרכז בדיקות קורונה. "אלפי מכונות הנשמה בדרך לישראל" | צילום: קובי ריכטר, TPS

על פי נתוני משרד הבריאות מתוך אותם תושבים אשר נכנסו לבידוד לאחר שאותרו בעקבות הפעולות הטכנולוגיות של שב"כ, 500 נבדקו ואובחנו כחולים במחלת הקורונה.

פרופ' איתמר גרוטו, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, אמר הערב ב"מהדורה המרכזית" כי אין עד כה לא ניתן לראות בלימה משמעותית של התפשטות הנגיף בארץ - "מה שחששנו שיקרה קרה עד כה, אבל אפשרי לבלום את זה גם אצלנו". עוד הוסיף גרוטו 7,000 מנשימים נמצאים ברגעים אלו בדרך לישראל והם יגיעו בהדרגה.

קונים בסופר בקורונה
"התפשטות הנגיף לא נבלמה". גרוטו | צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

על פי גרוטו בכל המגזרים כבר רואים הפנמה של ההנחיות, עם זאת הממשלה והאזרחים יצטרכו להתכונן לחג הפסח במתכונת חירום, בצל הקורונה. המשמעות של זה - סדר פסח יתקיים השנה בלי הסבים והסבתות ובמתכונת מצומצמת.