מי ישליט סדר בבני ברק? על רקע הלוויה ההמונית שנערכה הלילה (בין שבת לראשון) בעיר בהשתתפות כ-400 בני אדם ותוך הפרה מוחלטת של הנחיות משרד הבריאות – ראש העיר אמר הבוקר ל-N12 כי אמנם מדובר באירוע חמור, אך הממשלה לא משתפת עמו פעולה. על חתונה של קרובי משפחתו, שהתקיימה רק לפני שבועיים סמוך לביתו בהשתתפות מאות שלא הקפידו על ההנחיות אמר: "היא לא התקיימה בבית שלי, (אלא) ברחובה של עיר לפי כל התקנות וזה היה במרחקים של שני מטר אחד מהשני!". אלא שסרטון שהגיע לידי N12 מראה עד כמה המונית הייתה אותה חתונה ושכלל לא הייתה שם הקפדה על ההנחיות. כך זה נראה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בהתייחסות לאירוע הלילה בעירו, ראש עיריית בני ברק אברהם רובינשטיין - שאשתו נדבקה בקורונה בשבוע שעבר - אמנם הכיר בכך שעירו הפכה ל"מוקד סיכון מאוד גבוה", אך לטענתו חלק מהתושבים לא מקיימים את ההנחיות משום שאינם מודעים להן: "הציבור הזה הוא ציבור ייחודי שלא חשוף לתקשורת, לטלוויזיה, לרדיו ולאינטרנט וצריך להביא את המידע לציבור כמו שהוא יודע לקבל, ועד עכשיו זה לא נעשה כמו שצריך, ואנחנו קוראים לממשלת ישראל - לאלה שאמונים על הטיפול בזה - שיעשו את זה". הוא הוסיף: "בשבועיים (האחרונים) עיריית בני ברק משתוללת לעצור את הנגף הזה בזמן שאף אחד בממשלה לא מדבר איתנו".

"אתה לא יכול להשית על אנשים במכה אחת בומבה"

רובינשטיין אמנם גינה את האירוע ההמוני הלילה - אך הוא בעצמו השתתף בחתונה המונית שהתקיימה רק לפני שבועיים, לאחר שכבר פורסמה ההנחיה של משרד הבריאות שאוסרת במפורש התקהלות מחשש להידבקות ויומיים לאחר שהצווים נכנסו לתוקפם. בשונה מהלוויה הלילה, בחתונה הזאת רובינשטיין השתתף - ואפילו היה מעורב: מדובר בחתונה של קרובי משפחתו, שהתקיימה סמוך לביתו, כאמור לאחר שכבר נודע שאסור ליותר מעשרה אנשים להתקהל.

על החתונה הזאת אמר הבוקר ל-N12 ראש עיריית בני ברק כי "היא לא התקיימה בבית שלי, (אלא) ברחובה של עיר לפי כל התקנות. אתה לא רואה סביב הבית מאות אנשים. לא בתוך הבית ולא מחוץ לבית, אין לך תמונות אחרות לזה. ברחובה של עיר צמוד לביתי וזה היה במרחקים של שני מטר אחד מהשני!". אלא שכאמור לידי N12 הגיע תיעוד עם תמונות אחרות, שמוכיחות אחרת לגמרי ממה שטען ראש העיר: מאות אנשים שנמצאים באותו רחוב שסמוך לביתו של ראש העיר, רבים מהם צמודים מאוד זה לזה.

"למה אתה לא שואל את ראש ממשלת ישראל למה הם לא עשו את הסגר?"

על ההפנמה האיטית יחסית של ההנחיות בעירו, שתועדה הלילה באותה לוויה, אמר ראש העיר רובינשטיין כי "גם ממשלת ישראל לא עשתה סגר ביום הראשון, (אלא) הלכה לאט לאט עקב בצד אגודל; אתה לא יכול להשית על אנשים במכה אחת בומבה. גם ממשלת ישראל הבינה את זה ולא התחילה בסגר לפני 4 שבועות. למה עד אז הממשלה לא התחילה את הסגר? למה אתה לא שואל את ראש ממשלת ישראל למה הם לא עשו את הסגר? אנחנו עובדים עקב בצד אגודל מול הממשלה בהוראות למרות שהם לא משתפים אותנו בעניין הזה. יש צרכים מיוחדים לרשות שלנו. שיעשו, שידברו איתנו, שיגידו לנו איך לדבר עם התושבים שלנו, איך לעדכן אותם, איך לדבר איתם".

 

לאחר השיחה עם N12, עיריית בני ברק פרסמה תגובה לתקשורת וטענה כי שמו של ראש העיר שורבב בטעות לחתונה ושאין לו קשר לחתונה, למעט העובדה שהכלה היא "קרובת משפחה מדרגה שנייה" שלו: "מדובר באירוע שהתקיים מתחת בית הורי כלה הגרה בבניין סמוך ושם נערכה החתונה, ומכאן הטעות. יודגש שוב: אין ולא היה לראש העיר כל קשר לארגון האירוע, לקיומו ולהתאספות שנוצרה ברחוב בו הוא מתגורר... שרבוב שמו של ראש העיר לקיום החתונה הוא טעות עצובה שמקורה באנשים שמכירים את כתובת ביתו של ראש העיר, אך אינם מכירים את זהותם של השכנים בבניינים הסמוכים. בוודאי לא את הכלה ומשפחתה שחיתנו את ביתם בביתם, בסביבתם, בארגונם ובניהולם כפי שבחרו".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם ראיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל Infonews12@ch2news.co.il‎