הגרף ממשיך לטפס: משרד הבריאות ממשיך לעדכן את מניין החולים בישראל, והוא עומד בשעה זאת על 3,460, מהם 50 במצב קשה. עד כה, 12 ישראלים מתו כתוצאה מהנגיף. 89 ישראלים הצליחו להחלים מהנגיף. ביממה האחרונה 425 חולים חדשים אובחנו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אתמול דיווח משרד הבריאות על 324 חולים חדשים בנגיף, מה שהמשיך את מגמת הכפלת מספר החולים מדי שלושה ימים. במשרד הבריאות ממשיכים ללחוץ על הממשלה להטיל הסגר מלא. 

בבתי החולים מאושפזים 469 חולים - 346 במצב קל, 73 בינוני ו-50 במצב קשה - ואילו באשפוז ביתי נמצאים 1,828. 484 ישראלים נמצאים בבתי המלון שהוסבו למרכזי אשפוז למבודדים שאובחנו כחולים.

"העקומה עולה מהר מדי ואנחנו דואגים מקצב העלייה בתחלואה והתמותה", אמר שלשום בכיר במשרד הבריאות. "אנחנו לא מבינים את גודל השעה ומפסידים זמן יקר. היה לנו מומנטום ואנחנו מתחילים להפסיד אותו. ככה מפסידים במלחמה – צריך הסגר מיידי ואגרסיבי".

פעילות האיתור הטכנולוגית של שב"כ הובילה לכך שיותר מ-500 חולי קורונה נכנסו לבידוד עוד לפני שאובחנו. ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, פרופ' סיגל סדצקיעדכנה אתמול בדיון בכנסת כי ללא הסיוע הטכנולוגי של שב"כ, לא ניתן היה להגיע ל-60% מהתושבים הנדרשים להיות בבידוד.