בדיקה בלי לצאת מהמכונית ברחבי הארץ: הבוקר (שלישי) פרסמנו על הקמת מרכז הבדיקה ההמוני שהוקם בתל אביב על מנת להגדיל את מספר הבדיקות במידה רבה. כעת ניתן לראות כיצד זה יעבוד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כל אדם שנמצא בבידוד יקבל הודעת אס-אמ-אס שלפיה אם הוא סובל מתסמינים כגון חום ושיעול הוא יכול להגיע למרכז הבדיקה על מנת לעבור בדיקה לנשאות של קורונה. המרכז הראשון הוקם בגני התערוכה בתל אביב, אבל יוקמו מרכזים דומים גם בראשון לציון, בפתח תקווה, בירושלים ובבאר שבע.

מרכז בדיקה המוני פארק הירקון (צילום: קובי ריכטר, TPS)
מתחם הבדיקה בתל אביב | צילום: קובי ריכטר, TPS

המבודד שיגיע לבדיקה לא ייצא מהרכב אלא יתקרב למתחם ויצמיד את הברקוד שיישלח אליו. במקום יחכה לו איש מד"א ממוגן שייקח ממנו דגימה. התוצאות יגיעו זמן לא רב לאחר מכן. 

נציין כי המרכז החדש יאפשר לבדוק אזרחים בהיקף רחב שלא זוהו כחולים עד כה. במערכת הבריאות העריכו כי מספר נשאי הנגיף גבוה בהרבה מכפי שהתגלה עד כה. "אנחנו בשלבים אחרונים של ההקמה ומרחבים דומים יוקמו בעוד נקודות ברחבי הארץ שיאפשרו לקחת יותר מששת אלפים דגימות רק בעמדות הללו, זאת בנוסף להגעה של צוותים לבדיקות בבתים", הסביר מנכ"ל מד"א זכי הלר. כבר ממחר יהיה אפשר להגיע למתחם שבתל אביב.

קורונה בישראל - בי"ח אסותא אשדוד (צילום: JACK GUEZ, AP)
אשת רפואה ממוגנת | צילום: JACK GUEZ, AP

באשר לבטיחות במרכזי הבדיקות אמר הלר מוקדם יותר כי "יש תוכנית מסודרת ומוכנה לפי הנחיות משרד הבריאות שמי שיגיע לכאן יהיו אנשים שיוזמנו לעמדות ברכבם הפרטי. אותם אנשים יורשו לצאת מהבידוד לטובת הבדיקות האלו, הם יקיימו את הבדיקות מתוך הרכב, ייקחו את הדגימה דרך החלון של הרכב פעולה שלוקחת 30 שניות והם יסעו לביתם. תוך 72 שעות יוכלו לקבל תוצאות לבדיקה".