ישראל נערכת להמשך התפשטות המגפה: בעוד מספר הנדבקים ממשיך לעלות, העריכה היום (ראשון) ראש חטיבת רפואה במשרד הבריאות ד"ר ורד עזרא, כי המדינה עלולה להגיע לתרחיש שבו מאושפזים במערכת הבריאות 5,000 מונשמים. עוד אמרה כי למרות שרוב הקורבנות והחולים קשה הם מבוגרים - "אין חסינות לצעירים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בצל העלייה הנמשכת במספר הנדבקים, ד"ר עזרא קיימה שיחה עם עיתונאים ואמרה שישראל צריכה להיערך לתרחיש שבו צריכים להנשים במקביל 5,000 מטופלים. כיום יש בארץ בסך הכול 2,864 מכונות הנשמה פנויות. לדבריה, "זה תרחיש קשה - אבל נוכל לעמוד בו. צריך לעשות הרבה דברים כדי לא להגיע לזה".

_OBJ _OBJ

למרות שלפי התרחיש שהציגה חסרות במדינה כאלפיים מכונות הנשמה, ד"ר עזרא התעקשה על כך ש"הסיפור הוא לא רק מכונות אלא גם כוח אדם ומיטות אשפוז. צריך מקום לטפל בכול החולים". באשר לשאלה למה לא מטילים הסגר על ערים שבהן מופרות הנחיות משרד הבריאות, השיבה: "השאיפה לפתוח מקומות יעודיים לחולים גם בערים האלו".

"המסר הוא שזו יכולה להיות מחלה קשה"

ראש חטיבת הרפואה במשרד הבריאות גם אמרה שלמרות שרוב הנפטרים והמאושפזים קשה הם אנשים בגיל השלישי, "אין חסינות לצעירים". על הצעיר בשנות ה-20 לחייהו שמאושפז במצב קשה בבית החולים אסותא באשדוד אמרה שככל הידוע - אין לו מחלות רקע: "המסר הוא שזו יכולה להיות מחלה קשה, לא עוד שפעת והאזרחים צריכים להישמר ולעשות כל מה שניתן למניעת ההפצה של המחלה".

_OBJ

משרד הבריאות עדכן הבוקר כי מספר הנדבקים בקורונה בישראל עלה ביממה האחרונה ב-246 ועומד על 3,865. מתוכם 66 מאושפזים במצב קשה. מניין החולים שזקוקים להנשמה מלאכותית עומד על 54. בבתי החולים ברחבי הארץ מאושפזים 500 חולים, יותר מ-1,800 מאובחנים נמצאים בבידוד ביתי. 525 ישראלים מאושפזים במלונות הייעודיים לחולים. מספר המחלימים מהמחלה עלה הבוקר ל-89.