במשרד הבריאות מאשרים: תוצאות חיוביות הגיעו לשלושה חולי קורונה נוספים בישראל - וכעת מניין החולים במדינה עומד על עשרה. אמש (ראשון) נודע כי שלושת החולים עם תסמינים קלים, ושניים מהם בני משפחה ששבו מאיטליה ולא נדבקו בישראל. החולה השלישי הוא צעיר מאור יהודה שבא במגע עם חולה מאומת - כלומר נדבק בישראל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

החולים ששבו מאיטליה חזרו לישראל בטיסת אל על LY290 ביום חמישי 27.2 והם מתגוררים במושב בדרום הארץ. ממשרד הבריאות נמסר כי נוסעי אותה טיסה מתבקשים להיכנס לבידוד ביתי לפי הוראות המשרד. בתוך כך מתנהלת חקירה אפידמיולוגית ופרטיה יפורסמו כשהיא תושלם, כולל שמות היעדים והמקומות שבהם עברו החולים.

רק ביום חמישי הודיע משרד הבריאות על שלושה נדבקים נוספים בקורונה בארץ: שניים מהם תושבי הצפון ששבו מאיטליה, ונדבק נוסף מ"ספינת הקורונה" ביפן, שהחלים ושוחרר - אך הבדיקות מצאו כי הוא עדיין נושא את הנגיף. בתום החקירה האפידמיולוגית המשרד הפיץ את המסלולים המפורטים של החולים הללו.

קורונה בישראל
קורונה בישראל. ארכיון | צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

הנדבקים בקורונה בישראל:

1. שני תושבי הצפון ששהו באיטליה ואובחנו כחולים.

2. שלושה נוסעי ספינת הקורונה ששבו מיפן. אחד מהם הבריא ושוחרר. אחד זוהה כנשא קורונה אחרי ששוחרר מבידוד בבית החולים ביפן. 

3. תושב היישוב אירוס ששב מאיטליה ואשתו שנדבקה ממנו בארץ.

4. שני בני משפחה ששהו באיטליה ואובחנו כחולים.

5. צעיר שבא במגע עם חולה מאומת בארץ.

הבוקר דווח באוסטרליה על מקרה מוות ראשון של חולה בנגיף. הנפטר הוא גבר בן 78 שהיה מבין נוסעי ספינת התענוגות "דיימונד פרינסס". לפי רשת CNN, ביום ראשון התגלו עוד שני נדבקים בנגיף, וכעת עומד מניין הנדבקים הכולל במדינה על 27. מניין המתים הכולל בסין עומד על 2,870 ורובם ממחוז חוביי, מוקד ההתפרצות. לפי ספירה של רשת CNN, מספר הנדבקים הכולל בסין עומד כעת על 79,824. מחוץ לסין יש עוד 6,676 נדבקים ו-106 חולים מתו.