מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר, פרופסור גבי ברבש, הציג אמש (ראשון) במהדורה המרכזית, נתונים מפתיעים ממחקר שערך משרד הבריאות בנוגע לשלבי ההידבקות בנגיף ולקבוצות הסיכון. על פי התחזיות בגרף שהציג, 86% מהנדבקים יעברו את המחלה ללא תסמינים בכלל או יחוו מחלה קלה במיוחד. 4% מהחולים צפויים להיות במצב קשה והם קבוצת החולים שמדאיגה את מערכת הבריאות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

30% מכול מי שידבק בנגיף הקורונה לא ירגיש כלל את המחלה ובמשך כשבועיים הוא ימשיך להדביק את הסובבים אותו. 56% מאוכלוסיית הנדבקים לא ירגישו כלל תסמינים במשך ארבעה עד חמישה ימים ולאחר מכן הם יפתחו מחלה קלה, במשך שבועיים הם עשויים להיות מדבקים.  

הקבוצה של החולים שיגיעו למצב בינוני תרכיב על פי התחזיות 10% מכלל הנדבקים. חולים אלו צפויים לא להרגיש כלל תסמינים בחמישה הימים הראשונים ואז מפתחים חלק מהתסמינים ולבסוף חלקם צפויים להגיע למחלקת אשפוז נשימתי.

הקבוצה האחרונה, שמדאיגה במיוחד את המערכת, מונה 4%. בזמן התפתחות המחלה אצל חולים אלו הם צפויים להיות ללא תסמינים בארבעה הימים הראשונים. ביום השישי בערך, מתחילים להתפתח תסמינים ראשונים של הקורונה ואז המחלה תכה בהם באופן קשה.

הם יפתחו כנראה דלקת ריאות חריפה שמחייבת אשפוז בטיפול נמרץ נשימתי והמתים הצפויים בישראל מהנגיף, ככל הנראה יהיו מתוך קבוצת ה-4%. חשוב להדגיש: כל החולים מכל הקבוצות יהיו מדבקים במשך 14 הימים הראשונים אפילו כשאין תסמינים של מחלת הקורונה בכלל.