השר לביטחון הפנים גלעד ארדן פנה היום (חמישי) לראש המעוצה לביטחון לאומי וביקש למנוע מחר כניסת פלסטינים לתפילות יום השישי בהר הבית – זאת בשל החשש מהתפשטות נגיף הקורונה. הפנייה של ארדן היא בעקבות התגלות של ארבע מקרים של חולי קורונה בבית לחם. בתוך כך, ברשות הפלסטינית הודיעו שהחל ממחר ימנעו מתיירים זרים להיכנס לשטחיה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מדי יום שישי מגיעים כ-4000 פלסטינים בממוצע להתפלל בהר הבית. החשש הוא שהם ישהו בצוותא עם אלפי מתפללים אחרים שעלולים להידבק בנגיף ויפיצו אותו. עם זאת כניסת אלפי פועלים פלסטינים מדי יום לתחומי ישראל תימשך.

הבוקר דווח בתקשורת הפלסטינית שארבעה בני אדם ששהו במלון בבית ג'אלה, סמוך לבית לחם, התגלו כנשאי הנגיף. מדובר בזיהוי הראשון של הנגיף ברשות הפלסטינית, שהחליטה כעת לסגור את כל המסגדים, הכנסיות ובתי הספר בבית לחם למשך 14 ימים. במקביל, כל עובדי המלון הוכנסו לבידוד.

בשבועות האחרונים הוציא משרד הבריאות הפלסטיני הנחיות דומות לאלו שניתנו בישראל במטרה למנוע את התפשטות הנגיף. נוסף על הדרישה להודיע לרשויות על הופעת תסמינים, חובת הבידוד לשבים ממדינות נגועות וההמלצה לשקול נסיעות לחו"ל, אסרה הרשות גם על התקהלויות של 50 איש ומעלה.