צה"ל יקצה 500 חיילים לסיוע למשטרה במשימה לאכוף את ההסגר הכמעט מלא לפני הנחיות משרד הבריאות שאושרו בממשלה. מאות החיילים יצטרפו לשוטרים כשהם חמושים החל מיום ראשון הקרוב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

החיילים שצה"ל הקצה מגיעים  מבסיסי הכשרות ויחידות השדה, והם יחולקו למחוזות משטרתיים כאשר לכל מחוז תוקצה פלוגה אחת. החיילים יחברו לשוטרים ובצוותים אחודים יסייעו במשימות שיטור, בידוד שטחים ואבטחתם, חסימות צירים ועוד. 

החיילים יעברו הכשרה למשימה והכנה לפעולה במרחב האזרחי, השונה מהאופי הצבאי שאליו התרגלו. מצה"ל נמסר כי הוא "יסייע ככל שיידרש בהתמודדות עם התפשטות נגיף הקורונה במרחב האזרחי תוך הקפדה על הנחיות משרד הבריאות". 

הבוקר עדכן משרד הבריאות כי מניין הנדבקים בנגיף הקורונה עלה ל-3,035, מתוכם 49 במצב קשה. נוסף על כך, שני חולי קורונה נוספים נפטרו הלילה בבתי החולים סורוקה והשרון: בן 93 ואישה בת 76 שסבלה ממחלות רקע קשות. בכך עלה מניין המתים ל-10 עד כה. 

נציין כי שרי הממשלה הונחו על ידי רה"מ נתניהו להיערך להסגר מוחלט, קרי העברת המשק למצב חירום שבו רק עבודות חיוניות יתפקדו, והתושבים לא יוכלו לצאת מבתיהם כלל למעט צרכים חיוניים באופן מוגבל.