ראש הממשלה נתניהו פונה למגזר הערבי בבקשה להישמע להנחיות משרד הבריאות. "למענכם ולמען העתיד המשותף של כולנו – אנא הקפידו על ההוראות", אמר. "זה צו חיים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אמש קיים ראש הממשלה פגישה עם רופאים בכירים מהמגזר הערבי ודן עמם במאמצים להגברת המודעות להתפשטות נגיף הקורונה במגזר הערבי. בפגישה השתתפו בפגישה השתתפו סגנית רופא מחוז חיפה, ד"ר סוניה חביב; יועץ מנכ"ל שירותי בריאות "כללית" לענייני המגזר הערבי, ד"ר זאהי סעיד; סגן מנהל המרכז הרפואי זיו, ד"ר ענאן עבאסי; וראש המל"ל, מאיר בן שבת.

פגישה בין נתניהו לרופאים בכירים במגזר הערבי
הפגישה אמש | צילום: חיים צח, לע"מ

"למרבה הצער, אין הקפדה מספקת במגזר הערבי על ההנחיות", אמר בפגישה נתניהו. "יש בעיה גם בציבור הכללי, ולהבנתי יש בעיה במיוחד בכפרים הקטנים. אנחנו הולכים לתקן את זה מיד". נתניהו הוסיף: "זו מגפה שפוגעת בכולם - היא איננה מבחינה בין יהודים, ערבים, צ'רקסים, בדואים ונוצרים -ולכן נדרשת מכל אזרחי המדינה אחריות מלאה ומשמעת קפדנית. אנחנו יכולים לעשות את כל הצעדים שנעשה, וזה לא יעזור אם לא תהיה היענות מכלל הציבור".

הרופאים, מצדם, עדכנו את ראש הממשלה אודות הנעשה במגזר הערבי בכל הקשור למלחמה בנגיף הקורונה. הם הדגישו – כולל פנייה בערבית לאזרחים – כי על הציבור הערבי להישמע בקפדנות להנחיות משרד הבריאות.