ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע כי מאתמול בערב (שני) כל המגיעים לישראל מחו"ל יידרשו להיכנס לבידוד של 14 ימים. עבור מאות אלפי הישראלים שנמצאים כעת ברחבי העולם ההצהרה הזו קשה לעיכול - וחלק מהנוסעים שפגשנו בשדה התעופה אפילו לא ידעו על פרסום ההנחיות החדשות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

חמודי חזר אמש מתורכיה עם משפחתו: "לא שמעתי על ההנחיה. זאת באמת ההנחיה? או שאת עובדת עליי כי זה פורים? אני לא מכיר הנחיה כזאת, אם אני מרגיש טוב אז למה שאכנס לבידוד. אף אחד בטיסה לא מכיר את ההנחיה אז שרק אני אכנס לבידוד? לא מתכוון לעשות זאת".

קורונה בנתב
צילום: אבשלום שושני, פלאש 90

שירה בת 26 שבה היום ממקסיקו לאחר טיול של חצי שנה: "הקדמתי גם את הטיסה וקיצרתי את הטיול בעקבות כל ביטולי הטיסות שיש עכשיו. אני חושבת שההחלטה להרחיב את הבידוד לשאר המדינות בעולם היא מוגזמת ולא מוצדקת. במקום שאני חוזרת ממנו באמת הקורונה זה לא משהו שמדברים עליו בשיח היומיומי, זה לא חלק מהשיחות פה. אני חושבת שההיסטריה בארץ משפיעה גם על המטיילים בחו"ל, ואני חושבת שנכון להשאיר את הנחיות הבידוד למדינות באירופה ובסין ומדינות שיש בהן הרבה חולי קורונה, וככה זה צריך להישאר בינתיים. לגבי הבידוד, אני אצטרך לדחות את כל הפגישה עם החברים והמשפחה עד שייגמרו ה-14 יום".

סנדרו, ישראלי שחזר מפורטוגל
סנדרו, חזר הערב מפורטוגל | צילום: N12

סנדרו חזר אתמול בערב מפורטוגל: "אני שמעתי עכשיו ואני לא יודע אם זה מיידי או לא. אני מנסה לבדוק מה ההנחיה. אני לא מבין את ההנחיה אבל אם זאת ההחלטה אז נלך לבידוד. עכשיו מנסה לראות איך אחזור הביתה".

אופק דקל חוזר ביום חמישי מריו דה ז'ניירו: "אחרי  7 חודשי טיול בדרום אמריקה. מתגעגע ומתרגש לחזור לארץ, לפגוש את החברים ואת המשפחה. ללכת למקומות שאני מתגעגע אליהם אבל הודיעו היום שאני צריך להיכנס לבידוד של שבועיים. תחושה לא קלה, התגעגעתי מאוד להרבה דברים וזה יצטרך להידחות והחזרה לארץ היא משמעותית אחרי טיול כזה ארוך. אני מכבד את ההחלטה של מדינת ישראל זו החלטה אמיצה ואחראית, בסוף אזרחי ישראל צריכים להיות גאה כי זה מגן עליהם. מי שבחו"ל זה קצת קשה לו, מודה שבסוף בברזיל הקורונה לא בעיצומה ועדיין נצטרך להיכנס לבידוד. ניערך לזה יפה נראה אנשים מרחוק בלי לגעת בהם במרחק שמותר, יביאו לי את האוכל שאני אוהב מבחוץ, יהיה בסדר. צריך גם את זה לעשות באווירה טובה ולחזור לאט לאט לארץ. יהיה טוב, אחרי טיול כזה וזמן ארוך בחו"ל הכל יכול להיות טוב".

אורנה, ישראלית שחזרה מחו
אורנה, ישראלית שחזרה מחו"ל | צילום: N12

אורנה שחזרה עם בעלה מחו"ל סיפרה: "שמענו מבני המשפחה אף אחד לא הודיע לנו. החלטה בעייתית  אבל מה נעשה... לפחות ננקה לפסח. ננצל את הזמן לניקיונות פסח".

אור אסף, שחוזרת השבוע מפיג'י: "אני נמצאת בפיג'י עם בעלי אחרי שעשינו טיול של חודש בניו זילנד. היינו אמורים לחזור לארץ בשבוע הבא, התארגנו מהר מהר על כרטיסים חדשים ואנחנו חוזרים השבוע. בעקבות כל ההנחיות שינינו את היעדים שלנו, היינו אמורים להיות בניו זילנד ובתאילנד, וזה ירח דבש שלנו ולא רצינו לוותר אז שינינו את היעד שלנו לפיג'י. אבל נצטרך בידוד בכל זאת. אנחנו זוג נשוי אז נהיה בבית שלנו, ההורים שלנו מילאו לנו את המקרר באספקה לשבועיים אז בקטע הזה זה קל. אבל ניסינו כמה שיותר להימנע מזה, ברחנו למדינות שאין קורונה אבל אנחנו נצטרך בסוף בידוד. זה ממש מבאס, כי בתור מטיילים ישראלים בחו"ל אנחנו כל הזמן מתעדכנים ושומעים, ואני יכולה להגיד מהחוויה האישית שלנו שההנחיות ממש מכניסות לפאניקה שהיא מיותרת. זה מאוד השפיע על הטיול שלנו למרות שניסינו שכמה שפחות אבל אנחנו ערוכים לכל תרחיש".