חוקרים מצאו כי ריצת מרתון ראשונה עשויה להאריך את חיי הרצים ולהוריד ארבע שנים מגיל העורקים וכלי הדם שלהם, מה שעשוי להפחית את הסיכון להתקף לב או שבץ. את שמואל בן דרור זה כלל לא מפתיע: אחרי הכל, הוא מקפיד על כשעתיים של פעילות גופנית מדי יום, למרות שהוא כבר בן 89.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אני קם בבוקר, ואחרי שאני מניח תפילין אני עושה את חמשת התרגילים הטיבטיים ואחר כך עושה צעדה לאורך הים", פירט בריאיון בחמש עם רפי רשף. "אחר כך אני חוזר הביתה ואוכל ארוחת בוקר קלה".

"פעמיים בשבוע אני הולך לחדר כושר, וכשמזג האוויר יפה אני גם רוכב על אופניים פעמיים בשבוע", המשיך בן דרור. "עכשיו, כשמזג האוויר לא טוב, אני רוכב על אופני כושר בבית במקום. ברור שבמזג האוויר הזה קצת יותר מוגבלים, אבל אני שומר על היכולות שלי".

לדברי בן דרור, ישנם ארבעה מרכיבים לאורח החיים עליו הוא מקפיד: "הראשון הוא תזונה, שמצאתי מה מתאים לי; השני זה נשימה, לא לשכוח לנשום בכל מיני מצבים; השלישי זה שינה, ואני דואג לישון טוב בלילה; והרביעי זה מודעות, שזה מאוד מאוד חשוב – למדתי להשתחרר מהדפוסים שלי".

ומהי התזונה שמקפיד עליה בן דרור? "אני נוטה מאוד לכיוון הצמחוני-טבעוני, אבל אני לא פנאטי", הדגיש. "כשאשתי עושה איזה טלה טעים, אני טועם". לדבריו, הוא מתכוון לשמור על אורח החיים הזה: "החלטתי לחיות כל זמן שאני רוצה – ואני מרגיש שאני אוהב את מה שקורה", סיכם.