חולים מספר 88-87 הם ילד בן 10 ואחותו בת 11 וחצי ממרכז הארץ שאובחנו אתמול לאחר שנידבקו מאביהם שחזר מספרד. השניים שוהים בבידוד ביתי עם אמא שלהם רלי, לאחר שזו נאבקה שיישארו בבית ולא יפונו לבית החולים: "בעלי חזר מספרד ב3 לחודש, ונדרש לבידוד רק יום וחצי אחרי אחר הצהריים אחרי שיצאה ההודעה לגבי ספרד", סיפרה רלי ל-N12. "הוא נכנס לבידוד לצערי, הוא הרגיש לא טוב ביום ראשון ועשו לו בדיקה ויצא שהוא חיובי וכך גם שני ילדיי. הם כרגע נמצאים בבידוד. אנשים מבחוץ ששומעים את הסיפורים צריכים להבין שאנחנו לא אנשים מצורעים, מרגיש כאילו אנשים חושבים הולכים להדביק את כל העולם".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מאז שילדיה אובחנו אתמול רלי מותקפת ברשתות החברתיות ובהודעות: "עושים הרבה שיימינג בהודעות בפייסבוק, הודעות וואטסאפ ובקבוצות, וזה לא נעים, זה לא עושה טוב - ההפך. היום אני הרבה יותר טוב אבל אתמול אחרי שקיבלתי את ההודעה על ילדיי אז הייתי במצב נפשי מאוד מאוד קשה. הייתי בהתקפי חרדה קשים. וזה לא מוסיף שאנשים מדברים על דברים שקריים, כמו למשל שבעלי הסתובב חפשי, והוא לא שמר על בידוד וכל מיני דברים כאלו ואחרים".

קורונה - ילדים
ילד עם מסיכה, אילוסטרציה | צילום: reuters

ילדים נמצאים בסיכון מופחת מווירוס הקורונה, ורלי סיפרה שהיא מאוד משתדלת להרגיע את ילדיה: "השתדלתי לא לספר לילדים יותר מדי, לא להגיד להם שהם חולים אלא שיש להם את הנגיף ושהכל בסדר ושזה יצא עוד מעט מהגוף". במשרד הבריאות ביקשו להעביר את הילדים לבית החולים, אך רלי התעקשה שיישארו בבית: "רצו לאשפז אותם ואני לא הסכמתי כי לא רציתי שהם יחוו את כל הסיטואציה של לסוע באמבולנס לבד ולקחת אותם ממני וכל הסיטואציה הלא נעימה הזאת, אז ממש התעקשתי. היה לי קצת ויכוח עם רופאת המחוז אבל לא הייתה לי ברירה, ולשמחתי הרופא הראשי של כללית שלח לנו מכונת ניתור שתבדוק אותם כל הזמן. הנתונים יעברו אליהם באונליין והם עכשיו באשפוז ביתי. כרגע הם בסדר ברוך השם ואני מקווה שזה ימשיך".

"אתמול קיבלתי את זה כל כך קשה שממש כמעט התמוטטתי בבית"

"יש שמועות לא מאומתות, ואני כל כך מבקשת שלא יוציאו הודעות שקריות, זה קריטי" מספר רלי אחרי שספגה שיימינג מאז אובחנו ילדיה. "זה עושה רע, אנחנו גם ככה חרדים וגם ככה בסיטואציה שהיא מאוד קשה וזה עוד יותר מלחיץ אותנו. זה עוד יותר שואב אותנו למטה ולכן ממש חשוב לנו. אני אף פעם לא ידעתי מה זה שיימינג עד שנתקלתי בזה, ועכשיו שזה קרה זה ממש קשה לי, זה מאוד לא נעים לשמוע שבעלי או הילדה שלי הדביקו בכוונה או על כל מיני דברים כאלה. לא עשינו שום דבר בכוונה, ולא הייתה לנו כוונה להידבק וזה פשוט נכפה עלינו הסיטואציה הזאת. אני אתמול קיבלתי את זה כל כך קשה שממש כמעט התמוטטתי בבית, אז הם צריכים להבין שלא לעשות את זה יותר גרוע, רק לתמוך אחד בשני ורק לאחל בריאות".