ההודעה על הסייעת החולה, הבלגן שנגרם לאורך כל היום - וההבהרה שהפתיעה את ההורים: אמש (חמישי), אחזה בהלה בהורים לילדים בגן בצפון תל אביב, לאחר שהתבשרו שאחת הסייעות במקום נמצאה חיובית לקורונה. החל משעות הבוקר ניסו ההורים לילדים בגן להבין מה עושים וקיבלו תשובות לא ברורות ממשרד הבריאות  - עד שהתבשרו רק בשעות הערב שהסייעת בעצם לא חולה ואפשר לחזור לשגרה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות  

"מהרגע שהודיעו לנו שהסייעת נדבקה בקורונה, התחיל מרדף שלנו אחרי משרד הבריאות", אמרה עדי, אחת האימהות של הילדים בגן בתל אביב בשיחה עם N12. "בשום רגע לא יצרו איתנו קשר. במוקד הקורונה המוקדנית אמרה לי שכל המשפחה צריכה להיות בבידוד אבל הילדה הגדולה לא הייתה במגע ישיר עם הסייעת אז היא לא צריכה להיות בבידוד, אבל אנחנו גרים באותו בית, אז לא הבנתי... היא אמרה לי תדברי עם משרד החינוך, להם יש הנחיות אחרות".  

שיחת ההורים בגן הילדים
שיחת ההורים בגן הילדים | צילום: N12

"כל הורה קיבל אינפורמציה אחרת, המנהלת של הגן היא זו שעשתה סדר לכל ההורים", הוסיפה עדי. "הגן מחולק לשלוש קבוצות וקיבלנו הודעה שהקבוצה שלנו לא הייתה במגע עם הסייעת החולה ולכן הקבוצה שלנו לא צריכה להיות בבידוד, אבל הגננות והסייעות כן". 

שיחת ההורים בגן הילדים
שיחת ההורים בגן הילדים | צילום: N12

בהודעה שקיבלו ההורים ממשרד הבריאות נכתב: "היום אובחן איש צוות המעון כחולה בקורונה. נערכה חקירה אפידמיולוגית על ידי לשכת הבריאות, והוחלט כי ילדי כיתת הבוגרים במעון לא היו בקשר הדוק עם החולה ולכן אינם צריכים להיכנס לבידוד. יש לציין כי צוות המעון נכנס לבידוד עד ה-3.6 ורק לאחר מכן תתחדש הפעילות".

"אמרו לי שצריך לבדוק מול משרד החינוך, חוסר האחידות בתשובות תמוה"  

ההתכתבויות בין ההורים בקבוצת הוואטסאפ של הגן העידו על הבלגן שהתרחש לאורך כל היום: "כרגע דיברתי עם המוקד של משרד הבריאות", כתבה אחת האימהות, "הנציגה אמרה שרק ילדי הגן צריכים להיכנס לבידוד ושבני המשפחה יכולים להמשיך בשגרה. לגבי אחים במסגרות חינוך אחרות – התשובה שלה הייתה שצריך לבדוק מול משרד החינוך".

שיחת ההורים בגן הילדים
שיחת ההורים בגן הילדים | צילום: N12

"אנחנו דיברנו עכשיו עם משרד הבריאות ונאמר לנו שאנחנו צריכים להיות בבידוד", כתב אב לאחד הילדים בגן, "לא הייתי הולך רק על ההנחיות היבשות. דברו עם הרופא שלכם, הוא יכול להפנות לבדיקות". אם לילדה אחרת השיבה: "במוקד משרד הבריאות אמרו לי שרק הילדה צריכה להיות בבידוד. חוסר האחידות בתשובות תמוה". 

שיחת ההורים בגן הילדים
שיחת ההורים בגן הילדים | צילום: N12

"דיברתי עם אחת הסייעות ושאלתי אם מישהו ממשרד הבריאות בכלל דיבר איתם והיא אמרה שאף אחד לא דיבר ושהן רדפו אחרי המשרד", הוסיפה לספר עדי. "קיבלו החלטה בלי לבצע שום תחקיר. כל היום היה פה בלגן וגם התחלנו להיערך מה נעשה בשבועות הקרובים, אבל אחרי כל היום הזה יש לנו הקלה כי אפשר לחזור לשגרה". 

שיחת ההורים בגן הילדים
שיחת ההורים בגן הילדים | צילום: N12

רק מעט אחרי השעה 18:30 בערב, אחרי יום שלם של חוסר ודאות, הבהירה מנהלת הגן להורים שאפשר לחזור לשגרה לאחר שהתגלה שהסייעת נמצאה שלילית לקורונה: "קיבלתי הודעה ממיכל סביון, סגנית רפואית מחוז תל אביב במשרד הבריאות. מחכה עדיין לאישור הרשמי", בישרה מנהלת הגן, והבלגן הסתיים.