כמה חודשים לאחר התפרצות נגיף הקורונה בעולם, ושבועות לאחר הגעתו לישראל, כעת מגיע ניסיון להתמודד עם המקרים החמורים של המחלה: חברת התרופות היפנית Takeda החלה בפיתוח תרופה לחולי הקורונה. הטיפול, מבוסס פלזמה, מיועד לחולים בסיכון גבוה עם תסמינים קשים של הקורונה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

הטיפול המדובר הראה יעילות רבה בעבר בהתמודדות עם זיהומים ריאתיים, ונמצא יעיל גם במקרה של הקורונה. ייצור התרופה מגיע בתהליך של לקיחת נוגדנים מחולים שהחלימו מהמחלה. דרך הטיפול, הנוגדנים מועברים לחולים ובכך מסייעים למערכת החיסון שלהם להתמודד עם המחלה ולהחלים. התרופה עשויה גם לשמש למניעת ההיבדקות מלכתחילה.

"טיפולים מבוססי פלזמה יכולים להציל את חייהם של אלפי חולים ברחבי העולם הסובלים ממחלות נגיפיות מורכבות. הניסיון, המומחיות והיכולת של החברה אותנו בסיטואציה בה נוכל לסייע בהתמודדות עם מחלת הקורונה", אמר ד"ר כריס מרביטו, ראש חטיבת המחקר והפיתוח העולמית של טיפולי הפלזמה ב-Takeda.

נגיף הקורונה (צילום:  creativeneko, shutterstock)
בקרוב תרופה? נגיף הקורונה | צילום: creativeneko, shutterstock

אריה קרמר, מנכ"ל Takeda ישראל אמר: "החלטנו ליזום ולפתח טיפול לנגיף הקורונה. החברה נמצאת כעת בדיאלוג עם מספר סוכנויות בריאות בעולם, על מנת להגיע להסכמה בנוגע לפורמט הפיתוח הרצוי, במהירות האפשרית. נירתם לכל צורך בתהליך, במטרה להמשיך ולהביא את לחולים את הטכנולוגיות החדשניות והמובילות ביותר לטובת המטופלים בישראל."