בעקבות הודעת משרד הבריאות היום (שלישי) על נער בן 15 שנכח במשחק הדרבי ונדבק בנגיף הקורונה, אוהדים רבים שישבו באותו יציע יצטרכו להיכנס כעת לבידוד. על פי החשד, הנער ישב ביציע 8 שנחשב ל"יציע משפחות" ופחות לאוהדים שרופים אולם אין הפרדה אמתית בין יציע 7 ל-8.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

דור רוזנפלד, אוהד מכבי תל אביב שישב בשער 8 בזמן הדרבי סיפר היום ל-N12 שנכנס לבידוד - זאת לפני הודעת ההבהרה של משרד הבריאות, שצמצמה מאוד את מספר האנשים שצריכים לשהות בבידוד: "אני לא בלחץ, מספר הנדבקים בנגיף שהם מתחת לגיל 30 הוא נמוך מאוד, 12 אנשים בכל העולם".

קורונה בישראל
צילום: Mahmoud Illean, AP

רוזנפלד סיפר שהופתע לקבל את ההודעה בבוקר: "הופתעתי מההודעה. אני עובד בבית משפט בתל אביב ובדיוק חזרתי מהעבודה הביתה. החברים לעבודה שלי לא נלחצו כי עם רובם לא באתי במגע, אולי עם אחד".

"ברור לי מה המצב, אני צופה שזה רק יחמיר", סיכם האוהד לגבי התפשטות הנגיף. "אם זה יציע תחתון ועליון מדובר בכמה אלפי בני אדם שיצטרכו להיכנס לבידוד". אוהד נוסף שנכח במשחק הביע גם הוא תמיהה לגבי החלטת משרד הבריאות: "קצת הזוי לשלוח אלפי אוהדים לבידוד כאשר השער מונה שני יציעים, עליון ותחתון".

משרד הבריאות פרסם הים את המסלול שעשה תלמיד כיתה ט' מהיישוב אירוס שחלה בקורונה ומוגדר כמקרה ה-13 בארץ. מעבר לבית הספר אליו הלך הנער בכל יום במהלך השבוע שעבר – החולה נכח במשחק הכדורגל בבלומפילד.

תחילה, כל מי שהיה במשחק וישב בשער 8 התבקש להיכנס לבידוד ביתי. בהמשך, חידד משרד הבריאות את ההנחיה לפיה אלו מקומות הישיבה שיושביהם נדרשים להיכנס לבידוד בית עד לתאריך 8.3 כולל: שער 7-8, גוש 425 בין השורות 43-49 כולל, בכל השורות, בכיסאות 169-179 כולל. בידוד הבית חל עד לתאריך 8.3