מבין 433 חולי הקורונה שאובחנו עד כה בישראל הרוב המוחלט במצב קל, אולם לפי עדכון שמסר היום (רביעי) משרד הבריאות שישה מהם מאושפזים בבתי חולים שונים בארץ במצב קשה. נוסף על מרכיב הגיל שמשפיע על רמת הסיכון גם מחלות הרקע משחקות תפקיד משמעותי, וכעת מתברר כי כל החולים הקשים בישראל סובלים מכאלה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

החולה הקשה הראשון, גבר בן 60 מכוכב יאיר, מאושפז בבית החולים איכילוב בתל אביב. מדובר בעובד רשות שדות התעופה שסובל ממחלות רקע ולא ידוע מקור הידבקותו. הוא הגיע עצמאית אל בית החולים לאחר שחש ברע, ושוחרר כעבור כמה שעות. לאחר שמצבו לא השתפר החליט לשוב לאיכילוב, ובזכות התעקשותה של אחת המתמחות נבדק ונמצא כי הוא חולה בנגיף.

בבית החולים עדכנו כי החולה קיבל במחלקת טיפול נמרץ טיפול ניסיוני נגד קורונה, בתרופה ששמה "כלורוקוין", המשמשת לטיפול במלריה. באיכילוב טוענים כי זוהתה יעילות ראשונית של התרופה בטיפול בנגיף.

התפשטות נגיף הקורונה
בסיכון גבוה: מבוגרים הסובלים ממחלות רקע | צילום: יוסי זילגר, פלאש 90

החולה הקשה השני הוא קשיש בן 88 שנדבק מחולה מספר 45 בבית האבות "נופים" בירושלים, וסובל גם הוא ממחלות רקע. הוא הגיע אל בית חולים שערי צדק בתחילת השבוע ומאז מצבו מוגדר קשה. החולה שהדביקה את הקשיש, לצד דיירים ועובדים נוספים בבית האבות, היא עובדת סוציאלית שנדבקה מהתייר הצרפתי שביקר בארץ ואובחן כחולה.

החולה השלישי, גבר בשנות ה-70 לחייו, סובל גם הוא ממחלות רקע. הוא מאושפז בבית חולים בני ציון בחיפה במצב קשה. החולה הרביעית היא בת 72 הסובלת מבעיה נשימתית ומאושפזת בבית החולים בילינסון בפתח תקווה, גם היא במצב קשה.

החולה הקשה החמישי מאושפז בבית החולים שיבא בתל השומר.הוא בן 67 ונדבק בחו"ל, והיום חלה התדרדרות במצבו והוא מורדם ומונשם. החולה הקשה השישי והאחרון הוא גבר בן 69 שסובל גם הוא ממחלות רקע. הוא מאושפז בבית חולים מאיר בכפר סבא.

יש לציין כי היה חולה קשה נוסף בארץ - נהג הסעות בן 38 ממזרח ירושלים שנדבק מתיירים יוונים שהסיע והתגלו כחולים. הוא אינו סובל ממחלות רקע, אולם נוהג לעשן. מצבו השתפר והוא מוגדר כעת בינוני.