בעקבות החשש מהמשך התפשטות מגפת הקורונה וההנחיות החדשות שפרסם אתמול משרד הבריאות, משחקי כדורגל נברחבי הארץ נדחים והעיריות מתכנסות כדי לדון בקיום אירועי פורים. היום (חמישי) הצטרף לרשימה האירועים המבוטלים גם יריד "חבר" השנתי שתוכנן להתקיים במהלך הפסח. בתוך כך, ההתאחדות לכדורגל הודיע היום שהחליטה לדחות את המחזור הקרוב בליגת העל. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

דירקטוריון מנהלת הליגות לכדורגל הודיע היום על דחיית פתיחת הפליאוף העליון בליגת העל בשבוע אחד. הפלייאוף צפוי להיפתח ביחד עם הפלייאוף התחתון ביום שבת 14.3. כמות הקהל שתורשה להיכנס לכל אחד מהאצטדיונים תהיה מוגבלת בהתאם להוראות משרד הבריאות. המנהלת בקשר רציף עם משרד הבריאות והמשטרה על מנת לנסות ולאפשר כניסה של יותר מ-5,000 אוהדים. הליגה הלאומית תמשיך להתקיים כסדרה.

בנוסף לאירועי ספורט גדולים, גם חגיגות פורים בערים השונות החלו להתבטל. ממנהלת הליגה נמסר כי לאחר דיון ארוך ומעמיק בהשתתפות נציגי המשטרה, משרד הבריאות וההתאחדות לכדורגל בישראל הוחלט על דחיית פתיחת הפליאוף העליון בליגת הבורסה לניירות ערך בשבוע אחד והוא ייפתח ביחד עם הפלייאוף התחתון ביום שבת בשבוע שלאחר מכן.

כמות הקהל שתורשה להיכנס לכל אחד מהאצטדיונים תהיה מוגבלת בהתאם להוראות משרד הבריאות. הליגה הלאומית תמשיך להתקיים כסדרה.

גם העדלאידע המרכזית בחולון בוטלה: "זהו רגע עצוב מבחינתי, אך מתוך דאגה לבריאות תושבי העיר, ובהתאם להודעת ראש הממשלה ושר הבריאות, אנו נאלצים להודיע על דחיית העדלאידע של חולון, שהייתה אמורה לעמוד בסימן יום הולדת 80 לחולון", כתב מוטי ששון, ראש העירייה. 

העדלאידע בחולון. (ארכיון)
עדלאידע בחולון | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

"ברור לי שההחלטה עלולה לגרום אכזבה לילדים הרבים, מחולון ומחוץ לה, שמחכים ומצפים לאירוע הגדול של פורים. ויחד עם זאת, בריאותם של הילדים הללו חשובה יותר. אנו מחויבים להישמע להנחיות מקבלי ההחלטות במדינה, מתוך התחשבות באינטרס הכללי של המאבק בנגיף הקורונה".

עיריית כפר סבא הודיעה כי גם היא מבטלת את אירוע העדלאידע, שהיה אמור להתקיים ביום שישי הקרוב, בעקבות המצב: "מדובר בהחלטה לא פשוטה, שהתקבלה בכובד ראש על ידי כלל הגורמים המקצועיים בעירייה ובהתייעצות עם הגורמים המומחים במשרד הבריאות", נמסר העירייה.

קורונה בישראל
צילום: Mahmoud Illean, AP

עיריית ירושלים הודיעה גם היא על ביטולים ודחיות של אירועים בעיר, בהם מרתון ירושלים שנדחה לאחרי החגים. במקביל, הודיע ראש העיר משה ליאון על ביטול מסיבת פורים המסורתית שתוכננה להתקיים ביום רביעי בנחלאות. 

העדלאידע שתוכננה להתקיים בכרמיאל ביום שישי הקרוב בוטלה ומהעירייה נמסר כי היא תעבוד במתכונת מלאה וביום שלישי במתכונת של חצי יום. עוד נמסר כי האירועים הרבים הנוספים המתוכננים בכל רחבי העיר יתקיימו כסדרם.

מעיריית רמת השרון נמסר כי בעקבות הנחיות משרד הבריאות קיים ראש עיריית רמת השרון הערכת מצב, בה הוחלט לבטל את האירוע המרכזי של פורים שתכנן ליום שלישי. העירייה בוחנת קיום אירועים מקומיים ברחבי העיר.

ראש עיריית גבעתיים, רן קוניק, מסר כי אירועי פורים בעיר בוטלו: "סיימנו הערב ישיבת הערכות מיוחדת בנושא הקורונה. לאור הנחיות משרד הבריאות ומתוך דאגה לשלומכם ולבריאותכם, תושבי גבעתיים, אנו נאלצים בצער רב לבטל את שני אירועי פורים הגדולים שלנו: קרנבל פורים ומסיבת ה"רייב" בחניון העירייה".

נתניהו, ליצמן ובר סימן טוב בתדרוך במשרד הבריאות‎
נתניהו, ליצמן ובר סימן טוב בתדרוך במשרד הבריאות‎ | עיבוד: החדשות 12

עיריית נתניה הוחלט לבטל את אירוע פורים המרכזי, שהיה אמור להתקיים במרכז העיר נתניה ביום שלישי. בנוסף, בעיריית מודיעין-מכבים-רעות ובפתח תקווה ביטלו את העדלאידע השנתית.

עיריית תל אביב- יפו הודיעה כי רייב הפורים, שהיה צפוי להתקיים ביום שישי הקרוב, נדחה גם הוא. מהעירייה נמסר כי כרגע לא מתוכננים אירועים גדולים נוספים בימים הקרובים וכל אירוע מתוכנן ייבחן לגופו.

עיריית רמת גן הודיעה גם כן כי לאחר דיונים והתייעצויות עם גורמי רפואה בכירים הוחלט לבטל או לדחות את כל האירועים העירוניים הגדולים המרכזיים והשכונתיים. בתיאום עם ההנהגה העירונית הוחלט שאירועי תנועות הנוער יתקיימו במסגרת והיקף משתתפים שגרתי של פעילות החניכים והמדריכים בלבד ללא הזמנת תושבי השכונות.

בעקבות ההוראות, עיריית ראשון לציון הודיעה לציבור תחילה על ביטול מרוץ ראשון לציון שבו היו אמורים לקחת חלק אלפי משתתפים, אך לאחר מכן עדכנה על דחייה בלבד. כמו כן, ועד העובדים דחה את השתלמות העובדים שצפויה הייתה להתקיים בשבוע הבא באתונה. בנוסף, עוד אירועים שבוטלו בראשון: אירועי פורים העירוניים בארבע הבמות ברחבי העיר שהיו אמורים להתקיים ביום שלישי, אירועי חודש יום האישה הבינלאומי שצפויים היו להתקיים עד סוף חודש מרץ, שבוע המעשים הטובים ו"שלישי חופשי לגיל השלישי".

בתוך כך, העירייה רכשה כ-440 חליפות מגן שישמשו את העובדים שימשיכו לתת שירות לתושבים בתרחיש הגרוע ביותר. החליפות כוללות כיסוי הרמטי של הגוף, כפפות, מסיכות לפנים ומשקפי מגן. לעובדים הוצאו הנחיות מטעם משרד הבריאות על התנהלות בעבודה להקטנת הסיכוי להידבקות, ביניהם שטיפת ידיים, כיסוי הפה בשיעול ועוד. 

עוד פורסם כי הופעתם של המוזיקאים נתן גושן וישי ריבו נדחו. ההופעות, שהיו עתידות להתקיים בהיכל מנורה, יתקיימו במועדים חלופיים.

גם ארגון "נפש בנפש" הודיע כי בעקבות הקורונה הוחלט לבטל את יריד ה"מגה עליה" שתוכנן להיערך בשבוע הבא בניו יורק ובו אמורים היו כ-1,500 עולים עתידיים מצפון אמריקה לקבל מידע אודות תהליך העליה והקליטה. באירוע אמורים היו להשתתף גם שר הקליטה יואב גלנט, קונסול ישראל בניו יורק דני דיין ומשלחת של בכירים ממשרד הבריאות וקופות החולים שהתכוונו לפגוש ולשוחח עם רופאים המתכננים עליה.

עוד פורסם כי במערכת החינוך העירונית בעיר נערכים לאפשרות של למידה מרחוק דרך רשת האינטרנט. כל גורמי המקצוע בעירייה הונחו להיערך לכל תרחיש ולוודא כי ראשון לציון תהיה במוכנות גבוהה במקרה הצורך.