הטכנולוגיה מצטרפת למאבק בקורונה: במערכת הבריאות קיים חשש גדול מקריסת בתי החולים הן בעקבות העומס והן בשל חשש מהידבקות של אנשי צוות רפואי, שנחשבים לקריטיים בימים אלו. מערכת Covid360 של חברת "סיילספורס" ובשיתוף "דלוייט ישראל" וחברת Diagnostic Robotics מציעה פתרון יצירתי לאנשי הצוות הרפואי והרופאים המטפלים שנאלצים להיכנס לבידוד בגלל מגע עם חולים - עבודה מרחוק.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הפתרון החדש שמציעה החברה נותנת מענה לרופאים שנכנסו לבידוד: המערכת מאפשרת לו להמשיך לעבוד ולטפל בחולים מרחוק, באמצעות גישה לכל הנתונים והמידע היישר ממיטת האשפוז בבית החולים. המטופל ימשיך לקבל טיפול ובדיקות באמצעות איבחון המחלה על בסיס בינה מלאכותית ומעקב צמוד אחר התפתחותה. המערכת מאפשרת אף מתן סיוע פסיכולוגי לרופאים כדי להתמודד עם הבידוד. 

במקביל, המערכת ממפה את כל המידע שעובר בערוציה ברקע, ויודעת לזהות מראש את פוטנציאל ההתפרצות באזורים ספציפיים בארץ. למעשה, הפלטפורמה מאפשרת את המשכיות התהליך הרפואי גם במצבי קיצון בהם מערכת הבריאות משותקת, באמצעות "ענן בריאות" שעולה בשרתים ומאפשר לרופאים להמשיך ולטפל בחולים מרחוק. 

בנוסף, חברת "סיילספורס ישראל" תרמה 50 אלף דולר לפרויקט חדש של מד"א, שיאפשר לצוותים מצוידים להגיע לביתם של חולים, לאבחן ולטפל בהם במקום, ללא צורך לפנות אותם לחדרי מיון עמוסים ובכך להפחית את העומס על בתי החולים והחשיפה של הצוות הרפואי לנגיף.