בעוד מספר החולים המאובחנים בישראל ממשיך לעלות, הרשויות מנסות לבלום את התפרצות נגיף הקורונה. בין הצעדים הנשקלים: איסור על התקהלויות ואירועים של יותר מ-100 איש בו זמנית. רק אתמול הוגבל מספר המשתתפים באירועים ל-2,000 איש בלבד, וכעת נבחנת אפשרות לפרסם צו שמחריף את ההגבלה: ראש הממשלה בנימין נתניהו הוא שיכריע בסוגיה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עוד נבחנת אפשרות ללמידה מרחוק במוסדות אקדמיים בישראל, על מנת להקטין חשיפה למחלה. אם תתקבל ההחלטה, במכללות ובאוניברסיטאות הסטודנטים ילמדו מהבית ולא יידרשו להגיע למבנים.

אסירים חולים ייכלאו ב"סהרונים"?

במקביל, בשירות בתי הסוהר נערכים לאפשרות לקליטת כלואים (אסירים) נשאי קורונה - ומכשירים לצורך כל את מתקן "סהרונים" שבדרום הארץ. לפי הודעת שב"ס, המתקן יפונה.

"חשוב להדגיש שאין כרגע כלואים כאלה", הוסיפו בשירות בתי הסוהר. אגפים הוכשרו בכל אחד משלוש מחוזות הפיקוד בשב"ס, שייתנו מענה לקליטת עצורים חשודים כחולים. בכל יחידות שב"ס נערכים לפינוי כלואים למתקני כליאה אחרים ולהשמשת האגפים ומתקן הכליאה בדרום למענה מיידי, בשל האיום לחדירת הנגיף לבית כלא.

היום בצהריים כינס ראש הממשלה בנימין נתניהו מסיבת עיתונאים, ובמהלכה אמר כי בהמשך היום יפורסמו הוראות נוספות: "אנחנו נכנס דיון נוסף, יחד עם שר הבריאות ומנכ"ל משרד הבריאות, כדי לתת הנחיות נוספות לציבור".

עוד אמר במהלך מסיבת העיתונאים, שבה הכריז על "עזרה ראשונה למשק" בסך 10 מיליארד שקלים: "יש כאן אתגר גדול שכולם מרגישים אותו וגם אנחנו מודעים לו, ולדעתנו אנחנו יכולים גם לטפל בו באופן כזה שנעבור את זה ונצלח את זה בשלום".

רה
נתניהו בהכרזה על הסיוע למשק | צילום: החדשות 12

נתניהו התייחס לצעדים המגבילים במשק ולפגיעה בתיירות: "אנחנו יכולים לעבור את זה בשלום. לא בלי קושי, לא בלי הקרבה, אבל בסופו של דבר בשלום, ואני חושב שאנחנו יכולים לעשות את זה יחד בצורה המיטבית".

עד אמש התירו הרשויות לקיים אירועים בהיקף של 5,000 משתתפים לכל היותר. אתמול, בתום דיונים בראשות ראש הממשלה נתניהו, הודיעו במשרד הבריאות כי "יש לשקול נחיצות אירועים ובכל מקרה לא לקיים אירועים מעל 2,000 איש. מספר זה צפוי להתעדכן בהתאם להתפתחויות".

עוד הנחה משרד הבריאות "להימנע מביקורים בבתי חולים ובמוסדות לקשישים. משרד הבריאות שב וממליץ לאוכלוסיית הקשישים ובפרט לקשישים עם מחלות רקע, ולאנשים עם מערכת חיסון חלשה, לצמצם מגעים ככל הניתן תוך שמירה על שגרת החיים".

 כחלק מהמאמץ למניעת התפשטות נגיף הקורונה, משרד העבודה והרווחה הורה אתמול על מניעת כניסת אורחים לבתי אבות ודיור מוגן. במשרד הרווחה ציינו כי "בשל רגישות האוכלוסייה המבוגרת ושמירה על בריאותם, ביקורי משפחות יוכלו להתקיים רק מחוץ לבתי האבות". נוסף על כך, כלל המסגרות החוץ ביתיות שבפיקוח המשרד הונחו להכין מתחמי בידוד בשטחי המסגרת המיועדים לדיירים חסרי עורף משפחתי. 

משרד העבודה והרווחה הורה לבתי אבות ובתי הדיור המוגן להימנע לחלוטין מהכנסת אורחים בשעריהם. גם כניסת הספקים תוגבל, ותתאפשר רק לאחר שיתברר כי אף אחד מהם לא חייב בבידוד. שר העבודה והרווחה, אופיר אקוניס, אמר: "למען בריאותכם, בריאות בני המשפחה בכל הגילאים וכדי שישראל תתמודד באחריות ובנחישות בנגיף המתפשט - נא יישמו את ההוראות". 

ענבר טויזר השתתפה בהכנת הידיעה.