מניין החולים ממשיך לעלות: משרד הבריאות מעדכן הבוקר (ראשון) כי מספר הישראלים המאובחנים כחולי קורונה עלה ב-62 ובכך מניין המאובחנים עומד על 945 בסך הכל. מתוך כלל הישראלים המאובחנים, 20 מאושפזים במצב קשה. מרבית החולים מוגדרים במצב קל ו-344 מהם נמצאים בבידוד ביתי ולא נזקקים לטיפול של רפואי צמוד. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

240 ישראלים אובחנו כחולים בנגיף הקורונה במהלך סוף השבוע, אך צפוייה עוד עלייה משמעותית בשל העובדה שחלק מהמעבדות פעלו במתכונת שבת או לא פעלו כלל. על פי משרד הבריאות, 863 מהמאובחנים במצב קל, 24 במצב בינוני ו-20 במצב קשה ונזקקים לסיוע נשימתי. במהלך סוף השבוע החלימו 22 ישראלים מהנגיף וחזרו לביתם.

קורונה בישראל - צוותי מגן דוד אדום מחוץ למלון דן ב (צילום: תומר נויברג, פלאש 90)
קורונה בישראל - צוותי מגן דוד אדום מחוץ למלון דן בתל אביב | צילום: תומר נויברג, פלאש 90

בבתי החולים השונים בישראל מאושפזים 297 חולים ואילו בטיפול ביתי נמצאים 344 מאובחנים. גם במלון דן פנורמה בת"א מאושפזים 97 חולים במצב קל. מניין הישראלים שהחלימו מהמחלה עד כה עומד על 37 בלבד.

המת הראשון מקורונה בישראל הובא למנוחות

הלילה הובא למנוחות אריה אבן ז"ל, הקשיש בן ה-88 שחלה בנגיף הקורונה ונפטר בסוף השבוע. הוא נטמן בבית ההספד 'קהילת ירושלים' בבית העלמין שמגר בירושלים. אבן, ניצול שואהעלה ארצה לבדו מהונגריה בשנת 1949.

ההלוויה נערכה במתכונת חריגה בשל ההגבלות על הציבור: המשפחה המצומצמת השתתפה בטקס. האירוע התקיים במגבלה של עד 20 משתתפים בלבד ובמרחק של 2 מטרים אחד מהשני. רכב החברא קדישא עבר ניקוי וחיטוי יסודי לאחר שהביא את מיטת הנפטר למתחם שמגר בירושלים

הלוויתו של אריה אבן ז"ל, הנפטר הראשון מנגיף הקורונה (צילום: גחש״א ״קהילת ירושלים״)
צילום: גחש״א ״קהילת ירושלים״

על פי הוראות משרד הבריאות, בית הלוויות שמגר עבר לפעול במתכונת חירום עם אגף מיוחד שייתן מענה לנפטרים נשאי קורונה. שעות לפני ההלוויה בני משפחתו של אבן הביעו ביקורת חריפה על התנהלות משרד הבריאות בסיפור.

גורם בכיר: שעות פעילות המעבדות בסוף השבוע היא "שערוריה"

גורם בכיר במערכת הבריאות טען אמש כי השבתת המעבדות בשבת מעכבת את פרסום הנתונים. בשישי בצהריים עדכן משרד הבריאות כי מספר החולים עלה ל-883, אך לפי הבכיר  הסיבה שבמהלך סוף השבוע אובחנו "רק" 178 חולים חדשים, היא בגלל שהמעבדות לא עובדות מסביב לשעון בשבת. בתוך כך נמשכים הדיונים על ההגבלות לאזרחים - ועל הסיוע למשק.

ביום חמישי התבצעו 2,231 בדיקות ב-21 מעבדות. עם זאת, לפחות חלקן לא פעלו במתכונת מלאה בשבת. 
לדברי הגורם הבכיר, התוצאה היא שככל הנראה במהלך היום נהיה עדים למספר גבוה במיוחד של חולים מאובחנים חדשים. "העובדה שהמעבדות עדיין פועלות באופן חלקי בלבד בשבת - היא שערורייה", הוסיף.