פרסום ראשון: מלון דן ירושלים שהוסב בימים האחרונים למלונית הבראה לחולי הקורונה, ישכן החל מהיום (חמישי) גם ישראלים שאינם חולים מאומתים בקורונה, אך נשלחו לבידוד מחשש שנדבקו בנגיף. ההחלטה התקבלה בעקבות החשש שאם יסתובבו בארץ לפני שייבדקו, יגרמו להפצה המונית של הנגיף בישראל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הבוקר, כ-75 ישראלים שחזרו מברוקלין הגיעו ישירות למלון ונכנסו היישר לבידוד - למרות שהם לא חולים מאומתים. אותם ישראלים צפויים להגיע למלון ולשהות בבידוד מוחלט מבלי אפשרות לצאת מהחדרים.

לטענת אחד הישראלים שהגיע מניו יורק ישירות למלון הבוקר, הוא כלל לא ידע שהוא לא חוזר לבידוד בביתו: "אמרו לנו מיד בנחיתה להגיע למלון. לא הבנו מה קורה. בלי שתייה ובלי אוכל, אף אחד לא עדכן אותנו. ההורים שלנו קיבלו הודעה בוואטסאפ שאנחנו מועברים למלון והם מאוד דואגים, אבל עכשיו הרגענו אותם. מבקשים מאיתנו להישאר בחדרים ואומרים לנו שאסור לנו לצאת מהחדר - כי אז זאת עבירה פלילית". 

בהמשך היום צפויים להגיע למלונית גם הישראלים מפרו, שגם כן צפויים להיכנס לבידוד במלון. ההחלטה לשכן את אותם ישראלים במלון המוסב הגיעה לאחר שעלה החשש שהם נדבקו בנגיף הקורונה, ועלולים להדביק אחרים שכן טרם ניתנה ההזדמנות לבדוק אותם.