היום (רביעי) בבוקר אושרו ההגבלות החדשות, שייכנסו לתוקף הערב. בין היתר מחייבות ההנחיות את המעסיקים לבדוק חום לכל העובדים והלקוחות שהגיעו, ולמנוע את כניסתו של כול אדם עם חום של מעל ל-38 מעלות. מעסיקים רבים פנו אל N12  וטענו כי מאתמול הם מחפשים לרכוש מדחומי מצח בכדי שיוכלו לעמוד בהגבלה החדשה, אך לא ניתן למצוא באף בית מרקחת. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מבדיקה שעשינו ב-N12 נמצא כי ישנו מחסור גדול במדחומי מצח ללא מגע בסניפים רבים של רשתות הפארם הגדולות ובבתי המרקחת הפרטיים ברחבי הארץ. במשרד ראש הממשלה מסרו ל-N12 שנתנו זמן היערכות לעסקים והפנו למשרד הבריאות.

לפי התקנות, "בכניסה למקום עבודה תוצב עמדה למדידת חום לנכנסים למקום באמצעי לא פולשני. לא תותר כניסת אדם עם חום גוף העולה על 38 מעלות". עוד נכתב כי המעסיק אחראי לכך וגם לשמירת מרחק של שני מטרים בין אדם לאדם "ככל הניתן".

מחסור במלאי מדחומים
"חסר במלאי"

"כול חמש דקות מתקשרים לשאול"

"אני לא יודע איך הם מצפים שנעמוד בהגבלות החדשות ונמשיך לתת לאנשים פרנסה אם אין אפילו מדחום בהישג יד", מציין בעל מסעדה למזון מהיר באזור השפלה, "עשיתי עשרות טלפונים מאתמול. לא ניתן ליישם כרגע את ההוראה החדשה כי גם לא ידוע מתי המלאי יחודש", הוא מוסיף. 

בסניף BE בחולון שהתקשרנו אליו עובדת בית המרקחת אפילו לא חיכתה שנגיד שלום או נשאל את השאלה. היא ענתה לשיחה ישירות כך: "בי שלום, אזלו לנו מדי החום ללא מגע, במה אפשר לעזור?", והוסיפה, "כול חמש דקות בערך מתקשרים לשאול אם יש לנו". עוד אמרה: "אין לי מושג אם יש בסניפים אחרים אבל לפי דעתי אין". בשיחה עם סופר פארם, סניף עופר ביל"ו סנטר נאמר: "אין, חסר מדחומים למצח". 

מחסור במלאי מדחומים
"אין במלאי"

גם דרך עמודי הפייסבוק של בתי מרקחת השונים פנו בעלי עסקים מודאגים לבדוק האם קיים אצלם במלאי מדחומים אך נענו בשלילה. "לא הגיוני שנותנים הוראות חדשות מבלי לבדוק את המצב בשטח", מוסיף בעל עסק אחר באזור המרכז, "גם ככה המצב קשה". 

ההנחיות החדשות
ההנחיות החדשות | צילום: החדשות 12

מסופר פארם נמסר: "בשלב זה אכן קיים מחסור במדחומים ללא מגע, הרשת עובדת להשגת מלאים חדשים, נעדכן ככל שיהיה במה".

מרשת be מבית שופרסל נמסר: "קיים מחסור במדחומי מצח בארץ, אין כרגע מלאי אצל הספקים ואנו נערכים לאספקה מחו"ל".