ברקע התפשטות הקורונה וההנחיות החדשות של משרד הבריאות, בשירות בתחי הסוהר (שב"ס) עדכנו הערב (שלישי) כי לא תותר כל כניסה לבתי הסוהר ברחבי הארץ במטרה למנוע הדבקה במקומות אלה. כניסה למתקני הכלא תיאסר על כל גורם זולת הסוהרים המשרתים בהם ועצורים הנקלטים. על ההנחיה חתמו השר לביטחון הפנים גלעד ארדן וממלא מקום נציב בתי הסוהר. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לאור כך, לא יתקיימו ביקורי משפחות אסירים ועצורים, התייעצויות עם עורכי הדין ייעשו באופן טלפוני וכך ככלל גם דיונים בבתי המשפט כפי שהתקיימו היום בכמה בתי משפט במרכז.

ככלל, יציאת אסירים לחופשות לא תאושר, למעט חופשות חריגות באישור מיוחד. בשב"ס הדגישו כי תעסוקת אסירים בתוך מתקני הכליאה תימשך בהתאם להנחיות הריחוק. נוסף על כך, אושר תגבור קנטינות לאסירים הפליליים במאות שקלים לחודש, נפתחה קרן סיוע לאסירים נזקקים ונבחנים אמצעים טכנולוגיים לחיזוק הקשר של הכלואים עם בני משפחותיהם.

סגל בתי הסוהר עוסק כל העת בהסברה לכלואים על מצב המגיפה וציוד חיטוי והיגיינה מחולקים בכל תא באופן שוטף, לצד מענה של גורמי הטיפול והרפואה שימשיכו לתת מענה מקצועי לאורך כל התקופה ובשיתוף פעולה מלא עם גורמי משרד הבריאות.

משמרות הביטחון יעברו לעבוד במשמרות ארוכות יותר מהרגיל על מנת לצמצם כניסות ויציאות גם של אנשי סגל אל ומתוך המתקנים.