"מצפצים" על ההנחיות: למרות ההגבלות החמורות על התנהלות האזרחים, לא כל הציבור פועל לפי ההנחיות. במגזר החרדי תועדו לא פעם הפרות ואמש (שבת) צולמו תומכיו של אליעזר ברלנד, ראש הקהילה הנאשם בעבירות חמורות, כשהם מתקהלים ורוקדים בירושלים. בנוסף, במהלך הלילה התקיימה לווייתו של בכיר בפלג הירושלמי ומאות אנשים התהלכו בצפיפות ברחובות העיר ברלנד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מאז התפשטות הנגיף - הפלג הירושלמי, פלג קטן וקיצוני במגזר החרדי, אינו נשמע להנחיות באופן מוחלט כמעט, כפי שנראה היה בחגיגות פורים ובהתקהלויות נוספות. במערכת הבריאות מודאגים מהתפרצויות ביישובים של המגזר החרדי, במיוחד לאחר פרסום הנתונים לפי יישובים שהעידו על חומרת הבעיה.

בתיעוד מירושלים נראים חסידיו של הרב מתקבצים, רוקדים יחד ואף מחזיקים ידיים, תוך "צפצוף" בוטה על הוראות משרד הבריאות. במקביל, בבני ברק נרשמה התקהלות נוספת בהלווייתו של הרב צבי שינקר, בכיר הפלג הירושלמי. מאות הגיעו לחלוק לרב כבוד אחרון והמשטרה נערכה בכוחות מתוגברים כדי למנוע מהם להיכנס לבית העלמין.

ל-N12 נודע כי במשרד הבריאות שוקלים לקחת קבוצות תושבים מבני ברק ומירושלים ולבודד אותם בבתי מלון לאור מספרם הגדול של החולים בערים הללו. בימים אלה יוצא לפועל מבצע נרחב להסבת בתי מלון למלונות בידוד. המטרה במקרה זה היא לא לבודד את כל התושבים, אלא רק מי שלא יכול לקיים את הנחיות הבידוד.

רופא בבית חולים גדול במרכז הארץ הזהיר: "מה שקורה בבני ברק זה כמו איטליה. כמעט כול חרדי שמגיע לבדיקה נמצא נגוע בקורונה. יש משפחות שיש בהן 100% הדבקה. משרד הבריאות צריך לעבור דלת-דלת ולהוציא את החולים מהבתים כי אם לא - בעוד כמה שבועות נראה אותם מגיעים במסות". 

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, אמר אמש בריאיון לחדשות סוף השבוע: "במקומות שבהם חיים יותר בצפיפות פוטנציאל ההדבקה יותר גדול, אבל ראינו שינוי התנהגות גם בחברה הערבית וגם בחרדית וצריך לעזור להם לאפשר בידוד טוב יותר. יש סיכום מישיבת השרים אתמול שייפתחו מתקני בידוד עבור האוכלוסיות האלה ולעזור לאנשים לעבור את הבידוד במינימום פוטנציאל הדבקה".