"הילדים שבורים, היא נדבקה בעבודה והזהרנו אותה": פזית בביאן מראשון לציון, אם לשלוש בנות שחגגה רק לאחרונה יום הולדת 50, מתה הלילה בבית החולים שיבא לאחר שנדבקה בנגיף הקורונה. בשיחה עם N12, מספרים קרובי משפחתה הכואבים על תחושתיהם הקשות וקוראים לציבור להישמע להנחיות משרד הבריאות. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"פזית הייתה בחורה מדהימה, אינטליגנטית, מלומדת, אחראית ומסורה", מספר אחיה. "היא הייתה מצטיינת בכל דבר, גידלה ילדות לתפארת, זו באמת אבדה. היא הייתה מנטורית של כל כך הרבה אנשים, דואגת לכולם. עם מחלת הרקע שלה, לכל מקום שהיינו הולכים היא הייתה הכי פעילה".

"היא הייתה אישה שהיא באמת מלאת חמלה ונתינה, אוהבת אנשים. כל כולה היה לטובת הכלל", סיפר האח. "אישה מדהימה שהשאירה אחריה שתי בנות תאומות בנות 20, ועוד ילדה בת 14. אחת בשירות קבע בצה"ל והשנייה בשירות קרבי - לוחמת ביחידת חילוץ והצלה והשנייה חיילת משוחררת".

פזית בביאן שנפטרה מקורונה בביה
פזית בביאן שמתה לאחר שנדבקה בקורונה | צילום: באדיבות המשפחה

"הילדים שבורים. היא איתם בכל דבר ופתרה להם כל בעיה, הייתה עושה 400 טלפונים ביום. היא השקיעה את כולה בבנות שלה וכל חייה היו למענן. היא הייתה עמוד תווך, גם במשפחה הגרעינית וגם במורחבת. היא בן אדם שהוא מאוד אהוב ויקר". 

לדברי האח, פזית נדבקה בקורונה במקום העבודה שלה, בבנק. "לפי מה שהבנו, הגיעה יועצת חיצונית להיפגש עם אחד האנשים שם במחלקה והוא נדבק, ואז עוד מישהו נדבק - וכך נוצרה שרשרת הדבקה בתוך המחלקה". פזית סבלה ממחלה אוטואימונית שהובילה לכך שהתקשתה להילחם בנגיף. "אמרו שבאופן נדיר הקורונה פגעה לה גם בלב ולא כמו שבדרך כלל, שהנגיף פוגע בריאות", סיפרה האחות.

בני המשפחה יוצאים בקריאה לעם ישראל להיצמד להנחיות: "מי שיש לו מחלות רקע שלא יילך לעבודה. כמו שאני התחננתי לאחותי שלא תלך לעבודה. כבר לפני חודש אמרנו לה: את תלכי לעבודה, תקבלי קורונה ואת לא תשרדי את זה. ככה אמרתי. פשוט לא לצאת מהבית. מי שיש לו מחלות רקע הוא חשוף הרבה הרבה יותר".