ביום ראשון בשעה 23:00 נפטר אדם בן 85 בבית החולים מעייני הישועה בבני ברק. בבית החולים לא ידעו לקבוע בוודאות אם הוא נפטר מדלקת ריאות או מנגיף הקורונה, ועל כן נלקחה ממנו בדיקת נשאות לנגיף.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לטענת בית החולים, הבדיקה נשלחה באמצעות שליח למעבדת 'אסף הרופא'. לאחר יומיים שלא חזרו תוצאות הבדיקות, משפחת המנוח, המנהלת אורח חיים דתי, חששה מפני "הלנת המת" ובהמלצת בית החולים הוחלט לקבור אותו כ'חולה קורונה' בהתאם להנחיות משרד הבריאות. בשיחה עם בית החולים הובהר כי אכן המשפחה לא קיבלה תשובה ודאית עד היום אם המנוח היה חולה קורונה או לא.

אסף הרופא
בית החולים אסף הרופא: "לא הגיעה הבדיקה" | צילום: באדיבות קבוצת אורתם-מליבו

קרוב למנוח מסר לN12: "אתמול (שני) נאמר לנו שתוצאות בדיקת הקורונה שלו היו חיוביות, ואחר כך הודיעו לנו שאיבדו את הבדיקה. קברנו אותו כחולה קורונה ולא הגיוני שישאירו אותנו תלויים באוויר, בלי לדעת מהי סיבת המוות".  

מעבדת קופת חולים לאומית
מעבדה לבדיקות קורונה | צילום: פלאש 90

מבית החולים מעייני הישועה נמסר בתגובה: "אין לנו אף חולה קורונה שנפטר. אדם בן 85 אושפז אצלנו, ועד לרגע קבורתו היה קושי לקבל תשובות מבדיקות הקורונה בזמן. שלחו בדיקה והיא לא חזרה, כך שאמרנו לבני המשפחה שאין להם טעם לחכות ועדיף שיקברו אותו על פי נהלי הקורונה כדי שחס וחלילה אף אחד לא ייבדק. היום כל חולה שמגיע עם דלקת ריאות הוא קודם כל נבדק בחשד לקורונה ולוקחים בדיקה. האדם שנפטר היה איש חולה עם מחלות רקע וללא קשר לקורונה.

עוד ציינו במעייני הישועה כי שם עדיין לא מבצעים בדיקות, חרף העובדה שהמעבדה מוכנה. לטענתם, הבדיקה נשלחה לאסף הרופא משום שממתינים למכשיר שצפוי להגיע למעייני הישועה ולאישור סופי לביצוע הבדיקות. 

במעייני בישועה הדגישו כי "מהרגע שאסף הרופא החלו לעשות בדיקות, אנחנו מקבלים תשובות תוך 6 שעות, כך שזה שיפור עצום לעומת מה שהיה קודם. כשהעברנו לאסף הרופא את הבדיקה לא מצאו אותה ונטען שזה לא הגיע. יש לנו אינדיקציות שהיא נשלחה והיא מופיעה ברשימות של השליח שיצא מאיתנו וברקורד ב'אסף הרופא'. אני לא יודע אם המנוח נבדק אך אני מניח שכן. בכל מקרה הכתובת לכך היא 'אסף הרופא'. 

מהמרכז הרפואי "שמיר אסף הרופא" נמסר בתגובה: "המעבדה במרכז הרפואי שלנו החלה לפעול ביום א' האחרון. מבדיקה יסודית שערכנו עולה כי לא הגיעה לידנו כל בדיקה של מטופל בשם התואם לטענות המרכז הרפואי מעייני הישועה. ועל כן אין למרכז הרפואי כל נגיעה לעניין". במרכז הרפואי הדגישו כי הם מעולם לא אמרו שהבדיקה אבדה. 

טרם התקבלה תגובה ממשרד הבריאות