רופא ליום אחד: עמאר בן ה-17 מהצפון הוא אחד מתוך 20 ישראלים שחולים בפומפה – מחלה נדירה וחשוכת מרפא. על אף פי שאחיו הגדול נפטר מהמחלה ולמרות הקשיים הרבים איתם הוא מתמודד, עמאר לא ויתר מלהגשים את החלום שלו – להפוך לרופא לפחות ליום אחד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לכבוד יום המחלות הנדירות שיחול מחר (שבת) הצטרף עמאר ליום אחד לצוות הרפואי בבית החולים רמב"ם והגשים את החלום להיות רופא ליום אחד. בן ה-17 קיבל חלוק ותג רופא, ולאורך היום השתתף בישיבת הבוקר, התלווה לסבב רופאים ובדיקת מטופלים, ביקר במעבדות בית החולים ובחדרי טיפולי הפיזיותרפיה.

עמאר בן צאלח א-דין ‎
עמאר בן צאלח א-דין ‎ | צילום: דוברות רמב"ם

במהלך ביקוריו הרבים בבית החולים הוא התאהב בעולם הרפואה ובשליחות שבמקצוע. הוא החליט שלמרות המחלה, אין שום דבר שיעמוד בדרכו לחלום. לאחרונה הוא התקבל לתוכנית ''פרחי רפואה'' בבית חולים זיו בצפת.

פומפה היא מחלה נדירה המופיעה באחת מכל 40 אלף לידות בעולם. מדובר במחלה תורשתית המתאפיינת בעיקר בניוון שרירים שמתקדם עם הזמן, ולעיתים מלווה גם במחלות לב. פומפה היא מחלה מסכנת חיים חשוכת מרפא שפוגעת בתפקוד מערכות הגוף השונות. עמאר מקבל טיפול בתרופה "מיוזיים", שמחליפה את האנזים החסר אצל חולי פומפה ובכך מפרקת את החומר הנאגר בשרירים.