בבית חולים שוהם בפרדס חנה הודיעו אתמול (ראשון) למשפחות על ההחלטה לפנות את כל המטופלים במחלקה לתשושי נפש לטובת הקמת מחלקה ייעודית לטיפול בחולי קורונה. לדברי המשפחות שקיבלו את ההחלטה בהפתעה מוחלטת, וכעת מביעים התנגדות תקיפה למהלך, בבית החולים החליטו לפנות את 2 המחלקות של תשושי הנפש, ואת המחלקה הסיעודית לבתי אבות בסביבה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הילה מנור סלומון, ממושב חצבה שאביה מאושפז במחלקה סיפרה ל-N12: "התקשרה אליי נציגה ממשרד הבריאות והודיעה לי שהחליטו לפנות את אבא שלי שנמצא במחלקה כבר 6 שנים ביחד עם שאר המטופלים. הבענו את ההתנגדות שלנו וסירבנו בכל תוקף למהלך כזה".

קשישים בבידוד בגלל הקורונה, למצולמים אין קשר לכתבה
קשישים בבידוד בגלל הקורונה, למצולמים אין קשר לכתבה | צילום: רויטרס

"מדובר באנשים קשישים, חולים ברמת הסיכון הגבוהה ביותר", מתארת הילה את המאושפזים במחלקה, שחלקם כמו אביה גרים שם כבר כמה שנים. "איך אפשר לפגוע בהם ככה? מדובר על חולים שעצם המעבר עלול לפגוע בהם אנושות ברמה הפיזית והנפשית. מחליטים להקריב אותם לטובת אנשים צעירים יותר בשל צו השעה".

אתמול פורסם "במהדורה המרכזית" כי משרד הבריאות החליט לפנות גם את המוסד הגריאטרי בראשון לציון לטובת הקמת בית חולים ייעודי לחולי קורונה. במוסד מתגוררים כ-70 דיירים קשישים ניצולי שואה תשושי נפש וסיעודיים. משפחות הדיירים החליטו לעתור לבג"ץ על ההחלטה לפנותם בטענה כי הדבר עלול לפגוע בהם מבחינה נפשית ובריאותית.