כשבוע לאחר שעבר אירוע לבבי, תושב הצפון התלונן על סחרחורת והזעה מוגברת. הוא פונה לבית החולים בני ציון בחיפה תוך שהוא סובל מדימום פנימי – אלא ששוחרר לביתו בטענה שהוא סובל מ"מחלה ויראלית". כעבור זמן קצר הוא התעלף, שבר את עצם הירך ופוצה בכמעט מיליון שקלים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ג' בן ה-63 מצפון הארץ הגיע לבית החולים בתקווה שיעזרו לו להבין ממה הוא סובל. חרף ממצאים ברורים של אנמיה, ירידה בערכי ההמוגלובין בדמו, ובהיעדר סימנים לאירוע לבבי, הוא הושאר למעקב של 12 שעות, ושוחרר לביתו לאחר שהרופאים הסבירו שהוא סובל ככל הנראה ממחלה ויראלית.

אלא שמצבו של ג' לא השתפר - אלא החמיר. הוא איבד הכרתו בביתו, נפל, שבר את עצם הירך והובהל שוב לבית החולים.

בתביעה שהגיש נגד בית החולים "בני ציון", טען ג' שבעת שהגיע בפעם השנייה למיון נבדק הפעם על ידי המטולוג מומחה, שלראשונה התייחס לערכי ההמוגלובין הנמוכים שלו. אז אובחן כסובל מ'הלם תת נפחי' - ירידה ניכרת בכמות הדם בגוף המעוררת שורה של תסמינים, ומהווה סכנת חיים מידית. בכתב התביעה צוין גם כי המומחה ציין בגיליון הרפואי של ג' ש"לא מדובר בדימום שהחל רק עם הנפילה, סביר לעומת זאת שסיבת הנפילה הינה הירידה בהמוגלובין".

לטענת ג', לאחר האבחון, ובמסגרת הטיפול הוא נשלח לבדיקת CT וגסטרוסקופיה, ואובחן כסובל מדימום פנימי המלווה בקריש דם. הוא הובהל לניתוח לעצירת הדימום, וקיבל מספר מנות דם לייצוב מצבו. בנוסף, עבר ניתוח שחזור של עצם הירך עם קיבוע פנימי.

עו"ד אנה אונגר (צילום: צילום ביתי)
צילום: צילום ביתי

בתביעה שהגישה עורכת הדין אנה אונגר בשמו של ג' נגד משרד הבריאות המפעיל את בית החולים, נטען כי הצוות הרפואי התרשל בכך שלא בירר את הסיבה לירידה הניכרת בהמוגלובין, ושחרר את המטופל לביתו ללא השגחה. על פי התביעה, כתוצאה מהשבר בעצם הירך התקצרה רגלו של ג' ב-3 ס"מ, הוא סובל עד היום מכאבים ומקשיים בפעולות היום-יום, והפך מאדם פעיל וחיוני, לאדם הנזקק לעזרת הזולת.

לאחר ניהול מאבק משפטי ארוך, הגיעו הצדדים לפשרה לפיה יפצה משרד הבריאות את ג' ב-900 אלף שקלים. בנוסף, הגישה עורכת הדין אונגר תביעה לפיצויים מקרן הפנסיה של הגבר ומחברת הביטוח שביטחה אותו בפוליסת תאונות אישיות, ואלה פיצו את הגבר בכ-137 אלף שקל נוספים – כך שסך הפיצויים אותם יקבל ג' כתוצאה מהאירוע הוא למעלה ממיליון שקלים.

ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il