סיפור מוזר מתוך בית החולים שנאבק בהתפרצות הקורונה: לפחות 15 עובדים מבי"ח הדסה קיבלו בסוף השבוע הודעות מהשב"כ שהם שהו ליד חולה קורונה – כך פורסם אמש (שבת) בחדשות סוף השבוע. לפי ההודעות, הם נדרשים להיכנס לבידוד. לאחר מספר שעות הסבירו במשרד הבריאות מה הכוונה האמיתית בהודעות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בבית החולים החלו לבדוק את פשר ההודעות. וגם ניסו לברר אם יש תקלה במערכת של השב"כ: ייתכן שבגלל שמאושפזים בבית החולים כמה חולי קורונה, ייתכן שהמערכת זיהתה בטעות את כל בית החולים כמקום "נגוע" ועל כן נשלחו ההודעות לעובדים. הדבר מטריד את הנהלת בית החולים שמודאגת ממחסור אפשרי של עובדים.

מחלקת יולדות בית חולים הדסה עין כרם, רופאים אחות (צילום: חדשות 2)
בית החולים הדסה, ארכיון | צילום: חדשות 2

ואולם אמש פרסם משרד הבריאות בעמוד הטלגרם שלו הבהרה בנוגע למסרונים קיבלו אנשי צוות בעקבות חשיפה לחולים. במכתב שנשלח למנהלי בתי חולים לפני מספר ימים נכתב: "מטבב הדברים, צוותים רפואיים נחשפים לחולים במסגרת עבודתם. לכן, ככל שהצוותים מקפידים על הנחיות המיגון, הם אינם נדרשים לבידוד למרות שמקבלים הודעה על חשיפה"

עוד צוין כי "פטור זה מבידוד אינו תקף כמובן אם החשיפה הייתה ביום שבו העובד לא היה במגע עם חולים". ד"ר ורד עזרא, ראש חטיבת הרפואה, הדגישה כי אם איש צוות מפתח תסמינים "יש להיכנס לבידוד ולהיבדק".

תרזה זיסמן השתתפה בהכנת הידיעה.