החל מהיום (שישי) יופצו באזורי המגורים של החברה החרדית מודעות בהן קוראים רופאים ורבנים להקשיב להוראות והנחיות משרד הבריאות. המכתבים, שיופצו בעיתונים ובצורת פשקעווילים, הם יוזמה של מטה ההסברה למגזר החרדי של משרד הבריאות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בעקבות ההבנה שהמגזר החרדי ברובו כן מנסה לשמור על ההוראות אבל עדיין רבים לא מבינים את המצב החמור, משרד הבריאות יזם מודעה ספציפית של מכתב רופאים. המכתב המיוחד דומה בעיצוב שלו למכתב רבנים ויופץ ממחר בכל עיתוני סוף השבוע והיומונים במגזר החרדי

באחד המכתבים שהגיע לידינו, נכתב: "אנו, רופאים, העוסקים יום יום במתן מזור ורפואה לכל אדם וחולה, ובייחוד מהיכרותנו הקרובה עם בני הציבור החרדי בישראל, פונים בזאת אליכם לאור מצב החירום ונוכח סכנת התפשטות נגיף קורונה בישראל".

המודעה חתומה בידי עשרות רופאים ופרופסורים ונתמכת בידי רבנים מתוך המגזר החרדי. בין הרופאים שחתומים על המכתב נמצאים עשרות מבית החולים איכילוב ושיבא בתל השומר. המכתב נחתם בפנייה לליבו של הציבור החרדי: "ונשמרתם מאד לנפשותיכם".

פשקעוויל קורונה בשכונת מאה שערים
פשקעוויל קורונה בשכונת מאה שערים | צילום: יהונתן ולצר, TPS

בנוסף למודעות הכלליות, משרד הבריאות מעלה הילולך לקראת בואם של כמה חגים מרכזיים - פסח, הפסחא והרמאדן. במטרה למנוע התקהלויות בחגים אלו המשרד מפרסם מודעות ייעודיות לציבור החרדי ומבקש ממנו להישאר בבית: "בשל מצב החירום וכחלק מהמאמץ הלאומי למניעת התפשטות נגיף הקורונה, הנחיית משרד הבריאות היא להיערך לקיים את חג הפסח כל אחד בביתו, ולא להתארח כמקובל בכל שנה אצל בני משפחה".

עוד נכתב באחת המודעות: "הפסח, נשארים בבית ושומרים על בריאותם של ההורים והמבוגרים". המודעות אמנם פונות לציבור החרדי במקרה זה אך יהיה מעניין לראות כיצד תגיב החברה הישראלית להגבלות ולהנחיות, שיהיו קשות יותר לביצוע בימי החגים.

בהכנת הכתבה השתתפה קרן מרציאנו