חיטוי מסוכן: בעידן מגיפת הקורונה, הפך האלכוג'ל – החומר המוכר לחיטוי ידיים – לפריט יסוד בכל בית. אך כעת מתברר ששימוש מופרז בתכשיר עשוי לגרום לנזקים חמורים לעור הידיים. משרד הבריאות ממליץ על שטיפה בסבון כשאפשר, ולשמור את האלכוג'ל רק למצבים בהם אין מים וסבון בהישג יד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בשבועות האחרונים, בהם משרד הבריאות מרבה להדגיש את סוגיית ההגיינה כאמצעי מונע להידבקות בקורונה, ג'ל חיטוי הידיים נחטף מהמדפים וניכר כי השימוש שנעשה בו הוא רב מאוד ואף מופרז. כעת מופצות ברשת תמונות של אנשים שהתפתחה להם פריחה כתוצאה ממריחה יתרה של התכשירים.

במשרד הבריאות ובארגון הבריאות העולמי ממליצים באופן גורף – כשניתן, יש להקפיד על רחיצת ידיים ולהותיר את השימוש באלכוג'ל רק למקרים בהם אין נגישות למים ולסבון. במקרים בהם בכל זאת משתמשים באלכוג'ל – הזמן הרצוי הוא 20 שניות של מריחה.   

"חיטוי יתר באלכוג'ל עלול לגרום לדלקת, לגרד, ליובש ולסדקים בעור הידיים", אומרת ד"ר להבית אקרמן, מומחית ברפואת עור. "חשוב מאוד להקפיד על ההנחיות של משרד הבריאות, אבל צריך לדעת להשתמש בזה בצורה הנכונה", הדגישה ד"ר אקרמן. עוד היא ממליצה למרוח מדי פעם קרם לחות על כפות הידיים כדי להימנע מתופעות הקשות.