המגפה מתפשטת בישראל: גבר בן 76 שסבל ממחלת רקע משמעותית הלך הלילה לעולמו לאחר יותר משבוע שבו היה מאושפז בבית החולים - כך נמסר הבוקר (רביעי) מבית החולים שיבא תל השומר. בבית החולים ציינו כי האיש סבל "ממחלות רקע משמעותיות", והיה מאושפז מיום שני האחרון.  דקות לאחר מכן נודע על קורבן נוסף: גבר בן 87 שפונה אתמול לבית החולים מעייני הישועה עם מצוקה נשימתית ומת לאחר החייאה, לאחר מכן התברר שסיבת המוות היא קורונה. משרד הבריאות עדכן בצהריים כי מספר החולים עלה ל-2,170. מספר הבדיקות שנערכו ביממה האחרונה הגיע ל-5,067 - עלייה של 1,319 בהשוואה ליממה הקודמת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בעדכון האחרון לא נמסר מצבם של כל החולים, ולפי העדכון הרשמי האחרון שפורסם הבוקר - 37 מהחולים מאושפזים במצב קשה ו-54 במצב בינוני. 371 מהחולים מאושפזים בבתי החולים, 927 נמצאים בטיפול בית, 203 במלון ההבראה, 19 חולים החלימו ושוחררו. לגבי 466 חולים טרם הוחלט כיצד יטופלו ו-39 החלימו בקהילה. 34 מהחולים המאושפזים הם מונשמים - עלייה של שלושה חולים מאז אתמול.

שם הנפטרת השנייה מקורונה, מלכה קבע, בת 67 מבת ים
מלכה קבע ז"ל

חולה קורונה בבית החולים (צילום: יוסי זמיר, N12)
המגפה מתפשטת. ארכיון | צילום: יוסי זמיר, N12

אתמול מתו שני בני אדם שחלו בקורונה כתוצאה מהנגיף, שניהם סבלו ממחלות רקע. הראשונה היא מלכה קבע ז"ל, בת 67 מבת ים שאושפזה בבית החולים וולפסון והייתה מאושפזת במחלקה לטיפול נמרץ. הקורבן השני הוא קשיש בן 87 שהיה מאושפז בבית החולים הדסה עין כרם וששמו לא פורסם. הוא היה דייר בבית האבות "מגדל נופים" בירושלים והוא פונה לבית החולים כשהוא כבר מאובחן עם הנגיף ואינו חש בטוב זה זמן. מצבו הידרדר במהירות וצוות בית החולים עדכן את משפחתו בהתפתחויות.

קורונה בישראל - הכותל המערבי (צילום: MENAHEM KAHANA, AFP)
תפילה ברחבת הכותל בימי הקורונה | צילום: MENAHEM KAHANA, AFP

מלכה ז"ל, חולה מספר 445, עבדה בעבר במשך כ-30 שנה ככוח עזר בבית החולים שבו אושפזה. בשנה האחרונה היא חלתה בסרטן והפסיקה לעבוד. לאחר שנדבקה בנגיף הידרדר מצבה והיא אושפזה במחלקת טיפול נמרץ. אתמול היא הלכה לעולמה. בני משפחתה נדבקו גם הם בנגיף והם נמצאים בבידוד ביתי. הקורבן הראשון למגפה בישראל הוא אריה אבן ז"ל בן ה-88 מירושלים, שמת בסוף השבוע האחרון לאחר שהתגלו אצלו סיבוכים של המחלה.