מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן-טוב, שוחח הערב (שישי) עם דני קושמרו ב"אולפן שישי" והביע תקווה: "אנחנו חושבים על היום שאחרי אחרי פסח, רוצים להחזיר את המשק לרמת פעילות יותר גבוהה". עוד הגיב על הטענות למוכנות נמוכה נגד הנגיף: "טענה מגוחכת".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אנחנו בסך השל שלושה שבועות מאז הגיע החולה הראשון לארץ", הבהיר סימן-טוב. "וכבר כמה ימים שאנחנו עושים 2,000 בדיקות ביום. החל משבוע הבא נעלה ל-3,000 ובמהלך השבוע נעלה את זה עד ל-5,000".

לדבריו בקרוב נגיע למצב שבו קצב הבדיקות יהיה יותר טוב מבדרום קוריאה: "הם עושים היקף כזה של בדיקות ברמת התפרצות ותחלואה הרבה יותר גבוהה. נעשה הרבה יותר בדיקות מדרום קוריאה אליה כולם נושאים את עיניהם". לטענתו מאז פרוץ המשבר גורמים רבים מנסים להרוויח מהמצב. "יש הרבה מאוד גורמים שמנסים לעשות כסף, מנסים למכור לנו ערכות בדיקה שהם קנו באלי אקספרס או במקומות אחרים וחלקם סתם מנסים למכור מוצרים באיכות מאוד נמוכה. אנחנו כאן כדי לדאוג לבריאות של עם ישראל", הבהיר המנכ"ל.

למרות העלייה בקצב הבדיקות הוא הדגיש  – הפיתרון לקורונה הוא לא להגדיל את כמות הבדיקות שנעשות מידי יום, הפיתרון הוא בידוד. "הבדיקות לא יחלצו אותנו מצעדי הבידוד", אמר. "אנחנו נצטרך לנקוט אותם בתקופה הקרובה. לצערי באף מדינה הבדיקות לא אפשרו להפסיק את צעדי הריחוק החברתי".

"יש הרבה מאוד אנשים, 50% ועד 80% שהם חולים ובכלל לא יודעים שהם נדבקו בנגיף. לא חווים סימפטומים ושום בדיקה לא תאתר אותם. הם בעצמם יכולים להדביק ואנשים אחרים ולכן הבדיקות חשובות בהיקף הנכון", טען סימן-טוב.

לדברי הבכיר במשרד הבריאות חושבים על ההקלות שאחרי התקופה הקשה שבה אנחנו נמצאים. "אנחנו חושבים על היום שאחרי אחרי פסח, רוצים להחזיר את המשק לרמת פעילות יותר גבוהה", הוא אומר. "אני מקווה שבעזרת התנהלות נכונה של הציבור בשבועות האלה נצלח את זה". לבסוף חזר והדגיש: "זה לא הבדיקות שימנעו את ההתפשטות - זה הצעדים שנועדו להרחיק אותנו מאנשים אחרים". בנוסף הוא הבהיר כי במשרד "פועלים לכך שתוצאות הבדיקות יגיעו תוך שעות מלקיחת הדגימה".