התפשטות נגיף הקורונה בישראל: משרד הבריאות פרסם הבוקר (רביעי) את המסלול שעשה חול הקורונה המוגדר המקרה ה-15 בארץ. החולה הגיע חזרה לישראל בטיסה מאיטליה ב-29 לפברואר. אלו המקומות בהם שהה. במשרד מדגישים כי החקירה האפידימיולוגית ממשיכה, ואם יתגלו פרטים נוספים, הם יפורסמו לציבור.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

החולה מתל אביב יצא מישראל בתאריך 22.2 בטיסת איזיג'ט לאיטליה מספר EJ2564 בשעה 13:00 שנחתה בונציה ב-16:20; הוא שב לישראל חזרה מוונציה בתאריך ה-29.2 בטיסה מספר EJU3342 שיצאה ב 12:20 ונחתה בישראל בשעה 16:30.

משרד הבריאות מבקש מנוסעי הטיסה להיכנס לבידוד ביתי של 14 יום לפי הוראות המשרד ולדווח על כך באתר למשרד הבריאות או במוקד הטלפוני. בהודעת המשרד החולה נמצא בבידוד בביתו מאז שובו לישראל ומלבד מימוש זכות ההצבעה בקלפי הייעודית למבודדי בית ברחוב קלאוזנר 14 ברמת אביב לא יצא מביתו.

קלפיות
קלפיות "קורונה" במהלך היום | צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

מי ששעת הגעתו לקלפי מיוחדת זו בין השעות 10:15 - 11:15 יש להאריך את הבידוד הביתי ל-14 יום מיום הבחירות ולדווח על כך באתר משרד הבריאות או במוקד משרד הבריאות בטלפון*5400.

"אנו מעריכים כי התפשטות נרחבת בישראל היא בלתי נמנעת"

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות פרופ' איתמר גרוטו כתב היום בחשבון הפייסבוק שלו: "בישראל יש כרגע 15 חולים מדווחים. מהם 12 שנדבקו בחו"ל (ביפן ובאיטליה) ו-3 שנדבקו בארץ בעקבות מגע הדוק עם חולה מאומת. כל החולים במצב קל וללא סיבוכים. מכאן, שעדיין לא הגענו לשלב בו מתרחשת העברה ב"קהילה" – כלומר אין לנו דיווחים על הדבקה ממי שלא היה בחו"ל או היה חולה ידוע, ואנו נמצאים בשליטה. זאת בעקבות פעולות הבידוד של מי שעלול לפתח מחלה, איתור מוקדם של התחלואה, וחקירה אפידמיולוגית לזיהוי המגעים כדי שנוכל לעקוב ולזהות מוקדם התפתחות של מחלה אצלם".

"אנו מעריכים כי התפשטות נרחבת בישראל היא בלתי נמנעת", הדגיש הבכיר, "וכי הפעולות שאנו נוקטים כעת יוכלו לעכב את ההתפשטות ולהקטין את עוצמתה. בשלב זה, כאשר תהיה הדבקה מקומית, צפויים מספר שלבים כאשר בשלב האחרון צפויה התפרצות גדולה שעוצמתה עדיין לא ברורה. אנו עובדים כעת על הערכה של היקפי התחלואה הצפויים באמצעות מודלים מתימטיים ועל בסיס הידע הקיים בעולם בנושא. בכל מקרה, נראה שמדובר במהלך ארוך של מספר חודשים ולכן עלינו לשמור על קור רוח ואורך נשימה".

במשרד הבריאות מדגישים כי אם במהלך הבידוד מופיעים סימפוטמים של חום או שיעול או קושי בנשימה יש להתקשר באופן מיידי למוקד 101 של מד"א על מנת לברר צורך בבדיקת הנגיף.