עניין הגמילה מחיתולים הוא, איך אומרים, סיפור מהתחת, והתהליך, בו מלמדים את הילד את אחד הדברים המרכזיים המסמלים עצמאות, יכול להיות לא רק מלכלך ומתיש, אלא לפעמים גם מביך. ידוע שדוגמה אישית היא הבסיס לכל למידה איכותית מצד הילדים, אבל רוב ההורים לא ממש ששים להדגים על עצמם כיצד נראה ניגוב הגון ומוצלח. סרטון חדש שצץ ברשת מספק פתרון גאוני וסטרילי.

הסרטון, שבמקרה הזה באמת שווה אלפי מילים, מראה את השיטה כפי שהיא מיושמת על גן ילדים שלם. הגננת לא מתפשרת על הצורך של הילד היושב על האסלה להסתובב לאחור ולהגיע עם נייר הטואלט בין פלחי העכוז הצעיר, אלא שבמקום להשתמש בטוסיק אמיתי היא משתמשת בשני בלונים מנופחים המודבקים לאחורי כיסאה. הילדים מביטים בסקרנות ועניין, ואין צורך ביותר מדי מילים. כשהיא מכניסה את נייר הטואלט בין הבלונים, הכל ברור כשמש.

הורים בכל העולם מתמוגגים מהסרטון, שטרם נמצא המקור שלו, אבל כמובן שאיפה שמתקבצים הורים, מיד מתקבצות גם דיעות מנוגדות שמתלקחות ברגע, וחלק מההורים חש שלא נאה ויאה ללמד דברים אינטימיים שכאלה בקבוצה, ושאת הרעיון הנהדר הזה כדאי ליישם בבית. בשלב זה התערבה בוויכוח מומחית מתחום הרפואה ואמרה שהלוואי שהרעיון יאומץ בין הגננות, ויפה שעה אחת קודם.

"אנחנו רואים הרבה מקרים בהם להורים אין את הידע והם לא מלמדים איך מנגבים כמו שצריך. בגלל זה אנחנו רואים כל כך הרבה דלקות בדרכי השתן בילדים צעירים, בייחוד אצל בנות, כי הניגוב חייב להתבצע מכיוון הווגינה אל פי הטבעת ולא להפך. החינוך לבריאות בהחלט יכול, ומוטב לו, שיערך במערכת החינוך ולא רק בבית."