בית החלומות - 2 (צילום: דור קדמי)
הסלון משקיף לים|צילום: דור קדמי
בית החלומות - 1 (צילום: דור קדמי)
אי גדול במטבח|צילום: דור קדמי

דירת יוקרה בתל אביב נמכרה לאחרונה ב-25 מיליון שקל לתושב חוץ מגרמניה. הדירה נמצאת ברחוב טרומפלדור פינת הירקון, בקו ראשון לים, במגדל מגורים שנבנה מעל בניין לשימור. הבניין המקורי, שנקרא בית הקשתות, תוכנן על ידי אדריכל יצחק שוורץ ב-1929, ושופץ על ידי משרד האדריכלים "אמנון בר אור - טל גזית". המבנה הוסב למלון בוטיק בשם רנומה, על שמו של מעצב המלון, האמן מוריס רנומה. מלבד חדרים במלון נמצאים מסעדת בר 51 של השף מושיקו גמליאלי וקפה טרומפלדור. במגדל המגורים, שבנייתו הסתיימה לפני כשנה, יש 13 קומות ו-27 דירות, ברובן הגדול מתגוררים תושבי חוץ אמידים מאוד.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

"דיירי הבניין נהנים מכל שירותי המלון שנמצאים בקומפלקס – מהמסעדות והרום סרוויס ועד ניקיון, שמרטפות וכביסה, וזוכים לטיפול מ-א' ועד ת'", מסביר מיכאל רוטנברג, סמנכ"ל חברת אקרופוליס, יזמית ובעלי הפרויקט. אדריכל המגדל והמלון הוא גידי בר אוריין, אלכס מייטליס הוא מעצב הפנים ואדריכל דורון עכו אחראי על הריהוט והסטיילינג. התכנון נמשך שבע שנים, והבנייה נמשכה 3.5 שנים. בלובי בניין המגורים יש קיר ירוק בגובה 12 מטרים, וזה למעשה הגב של הבניין לשימור.

הדירה שנמכרה נמצאת בקומה עשירית מתוך 13, והיא הדירה היחידה בקומה. הדירה משקיפה לים, ומובילה אליה מעלית שנפתחת למבואה פרטית. שטח הדירה הוא 200 מ"ר, ועוד 30 מ"ר מרפסת. בדירה יש שלושה חדרי שינה עם חדרי רחצה צמודים, חדר עבודה, סלון ומטבח. "בסלון המטרה הייתה ליצור אפקט של הפתעה, כשפותחים את הדלת ורואים ישר את הים. זאת התמונה שאליה הוספנו עוד אלמנטים. עזבנו את הגוונים המונוכרומטיים שכולם משתמשים בהם, והתמקדנו בצבעוניות שפשוט תחגוג את כל היופי הזה", מספר עכו.

ג בית החלומות (צילום: דור קדמי)
מנורות המזכירות פנינה בתוך צדפה|צילום: דור קדמי
ג בית החלומות (צילום: דור קדמי)
צילום: דור קדמי
בית החלומות, ג (צילום: דור קדמי)
צילום: דור קדמי
בית החלומות - 3 (צילום: דור קדמי)
כיסאות גבוהים ליד החלון. חדר השינה|צילום: דור קדמי

בית החלומות, ג - 2 (צילום: דור קדמי)
חדר הרחצה|צילום: דור קדמי

הרהיטים הם מהקולקציה שעיצב מרסל וונדרס לראש בובה בהשראת "מסביב לעולם ב-80 יום" של ז'ול ורן. "הרהיטים הם בצבעי כחול, טורקיז, אדום ובורדו, צבעים מאוד חזקים שמהווים השלמה לנוף הים. הדירה עצמה לבנה והריצוף קלקטה, שילוב שיוצר תחושה הרמונית", אומר עכו. בריהוט הסלון והספות בלבד הושקעו יותר מ-250 אלף שקל.  

גם מנורות התקרה במטבח, המזכירות פנינה בתוך צדפה, הן מהקולקציה של מרסל וונדרס. ארונות המטבח, כמו דלת הכניסה, מחופים מפורניר אלון. אורך האי הענקי 4 מטרים ורוחבו 1.50 מטרים. יש בו כיור וארונות וסביבו יש מקומות ישיבה. בעתיד אפשר יהיה לשים שם גם כיריים נוספות.

שטחו של חדר השינה הוא 60 מ"ר. "כדי להעצים את הגודל ולקבל תחושת אינסוף, הקירות שמפרידים בין חדר הרחצה לבין חדר השינה הם קירות זכוכית", אומר עכו. "בנוסף, כדי לשמור על פרטיות הדיירים וליצור תמונה נקייה של הים, החלטנו להסתיר חפצים רבים בחדר. כך, למשל, הטלוויזיה הוכנסה לתוך ארגז שעולה ויורד, והארונות נמצאים לצדי המיטה כדי שלא יתפסו יותר מדי מקום בחלל". ליד החלון ניצבים כיסאות גבוהים, כמו כיסאות בר. "נוף הים כל כך עוצמתי שרצינו לחגוג את זה מכל פינה", מסביר עכו.

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

בחדרי השינה הנוספים נבנו בעזרת נגר אומן דלתות המסתירות את ארון הבגדים, הטלוויזיה וחדרי הרחצה, כך שהכל נראה כחזית אחידה. התחושה שמתקבלת היא חדר מאוד נקי ופרקטי לשימוש. לאורך המסדרונות בבית יש תמונות ועבודות אמנות של מוריס רנומה. במרפסת, שממנה רואים את כל קו הנוף והמלונות של תל אביב, יש רהיטי חוץ של TRIBU מהחנות "גנים ושושנים", בהם ספת רביצה עגולה בקוטר של 2 וחצי מטרים, בשווי 50 אלף שקל. לדירה יש שתי חניות ומתקן חניה רובוטי.

בית החלומות - 1 (צילום: אסף פינצוק)
קיר ירוק בלובי הבניין|צילום: אסף פינצוק
בית החלומות, ג (צילום: אסף פינצוק)
צילום: אסף פינצוק
בית החלומות, ג - 1 (צילום: עמית גירון)
הבניין מבחוץ. למטה מלון בוטיק, למעלה מגדל דירות|צילום: עמית גירון
בית החלומות, ג (צילום: עמית גירון)
צילום: עמית גירון

בית החלומות - 2 (צילום: עמית גירון)
צילום: עמית גירון