מעת לעת, בני משפחה רבים מוצאים עצמם ניצבים מול אתגרים משפחתיים, משברים וסכסוכים בקרב המשפחה הגרעינית או המורחבת. התמודדות מוצלחת עם אתגרים אלו כרוכה לרוב בראש ובראשונה בהידברות ואח"כ בגיבוש הסכמות. בחלק מהמקרים הקושי להגיע להסכמות בנושאים שבמחלוקת מלווה בחילוקי דעות קשים, הליכים משפטיים, נזקים כספיים ואובדן קשרים משפחתיים. סכסוכים משפחתיים אינם מועילים לאף אחד מהצדדים ועלולים להתדרדר במהירות ולהגיע לכדי נתק מוחלט בקרב בני משפחה.

כדי לתת מענה מדויק ויעיל למשברים מורכבים שמערבים בני משפחה, יש לנסות ליצור שיח ולייצר שיתוף פעולה במסגרת התא המשפחתי המצומצם או במסגרת המשפחה הבין דורית בהתאם לצורך. מגשרת מוסמכת עם כלים ייעוציים תוכל לאתר את הצרכים של הצדדים ולסייע להם לגבש קשרים מחודשים, פתרון לבעיה שמלווה בכאב משפחתי גדול. כך בני המשפחה יוכלו להביא את הסכסוך לידי סיום ולשמור על שלמות המשפחה.

לפניה ישירה אל משרד עו"ד אושרית ברויר-טפר, לחץ/י כאן

מהו הליך גישור ייעוצי?

גישור ייעוצי במשפחה הוא תהליך בו מתייעצים עם איש מומחה מוסמך בכדי לפתור מחלוקות וקונפליקטים שלא ניתן לפתור באופן עצמאי בתוך המשפחה. התהליך כולל שימוש בכלים ייעוציים על מנת לאתר את הקונפליקטים והסיבות המובילות, חיפוש אחר פתרונות יעילים ושיתוף פעולה בין חברי המשפחה על מנת למצוא את הפתרון המתאים ביותר לכל אחד מהם ולכולם יחד.

במהלך הגישור הייעוצי, המקצוען מסייע ביצירת תהליכי תקשורת בין המשפחה, במתן מענה לצרכים הרגשיים והתקשורתיים של החברים השונים במשפחה, ובבניית תוכנית פעולה עבור המשפחה כולה. המטרה העיקרית של הגישור הייעוצי היא לעזור למשפחה להגיע להבנה משותפת, פתרון מחלוקות ושיפור התקשורת והיחסים ביניהם.

הליך גישור ייעוצי משפחתי יכול למנוע מהצדדים להגיע למצבים קיצוניים ולאחות את הקרע ביניהם באמצעות תקשורת פתוחה, הקשבה והצפה של האינטרסים המשותפים. בהליך הגישור ניתנת לצדדים הזדמנות להביט בדברים מעבר לנקודת המבט הסובייקטיבית של כל אחד מהם הם ולהעביר את הסכסוך למסלול של שיח מאפשר ומחבר שתכליתו למצוא פתרונות מוסכמים ופרקטיים.

הליך זה מתמקד במציאת פתרונות שישרתו את כל הצדדים ובאיתור מכנה משותף, תוך סלילת דרך לשימור הקשר המשפחתי והתקשורת בקרב בני המשפחה. במקרים רבים הליך גישור מהווה חלופה יעילה ומהירה להליכים משפטיים אשר במסגרתו הצדדים מקבלים הזדמנות לקיים שיח מכבד באשר לנושאים שבמחלוקת ולבחון שלל פתרונות יצירתיים.

אמא שלא מדברת עם הבן, אבא שלא מדבר עם החתן, סבא וסבתא שלא בקשר עם נכדיהם, כלה שמודרת ע"י משפחת בעלה, גיסים מסוכסכים, אם ובת שלא בקשר שנים, אשת בן שסכסכה משפחה שלמה, חמות וכלה, הורים שלא מוזמנים לאירועים של הנכדים. כל אלה, הם סיפורים אמיתיים של החיים שעו"ד אושרית ברויר טפר סייעה להם בגישור ייעוצי.

הליך גישור במשפחה - הדרך להתגבר על שנים של חוסר קשר ומריבות משפחתיות

כל אלה הצליחו להיות אמיצים ולהתגבר על שנים של חוסר קשר, על קשר לא מיטיב, על שנים של מריבות משפחתיות שמנסים לקבור אותן כל פעם מחדש אך הן מרימות ראש ממקום אחר כל פעם בנסיבות אחרות.

כל אלה, ורבים טובים אחרים, הבינו שהם עושים משהו ומנציחים אותו כל עוד לא ירדו לשורש העניין ויטפלו בו. משהו שמרעיל להם את החיים ואת המשפחה שהם בונים בעצמם. הם הבינו שאם לא ינקו לעצמם את הלב והנשמה, הסכסוך ינצח אותם. הם הבינו, הפנימו וחתרו לפתור את הסכסוך וכך הכניסו אנרגיות חדשות ומיטיבות לחיים. הם הבינו כי החיים יפים, והזמן חולף, ואם כבר - עדיף שיחלוף בטוב, ובשמחה, ובעטיפה משפחתית, כי אין כמו עורף משפחתי בכלל ובטח עבור הילדים.

למי מתאים הליך גישור ייעוצי?

הליך הגישור הייעוצי מתאים ללא ספק למי שמתמודד עם קושי משפחתי ומעוניין לאחות קשרים. זה לא קל. זה אפילו מאוד קשה. זה מצריך הרתמות לתהליך, לעיתים תהליך לא קצר, תהליך שיכול להכאיב תוך כדי ברור, אך בסופו ישנה תחיה ויש צעדים זהירים לקראת אחדות מלאה. התהליך מיועד עבור מי שמוכן להירתם לתהליך שבסופו הוא כבר לא יהיה 'קרבן' של המצב, אלא ייקח אחריות, יבין שאת העבר אפשר וצריך להשאיר מאחור ויתקדם לעבר עתיד משפחתי נעים ועוטף.

עורכת הדין אושרית ברויר טפר
עורכת הדין אושרית ברויר טפר

עורכת דין ומגשרת אושרית ברויר-טפר מוסמכת כמגשרת וכיועצת משפחתית ומאמנת ליחסים וזוגיות, בעלת ניסיון של יותר מעשרים שנה בתחום דיני המשפחה, עוסקת בגירושין, משמורת והסדרי שהות, ניכור הורי, צווי הגנה, מזונות, חלוקת רכוש, גישור ומו"מ ועוד. הכתבה באדיבות האתר: din.co.il.

*לתשומת ליבך, המידע בעמוד זה אינו מהווה יעוץ מכל סוג או המלצה לנקיטת הליך או אי נקיטת הליך. כל המסתמך על המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת.

לפניה ישירה למשרד עו"ד אושרית ברויר-טפר - 053-7933124