ב' היה צעיר בן 27 מהדרום שחזר ממפגש חברים - הוא לא ידע שזו תהיה הנסיעה האחרונה שלו.

זה היה בסוף שנת 2021, לקראת השעה חצות - הוא איבד שליטה על הרכב, סטה מהכביש ונפגע באורח אנוש. מאמצי ההחייאה של צוותי מגן דוד אדום לא הועילו ומותו נקבע במקום.

בצר להם פנו בני משפחתו לעורכי הדין אלעד דנוך ואריק ריביצקי, העוסקים בדיני נזיקין ותאונות דרכים שהגישו תביעת עיזבון ותלויים לבית המשפט ודרשו פיצוי בגין השנים האבודות, הפסדי שכר, קיצור תוחלת החיים ועוגמת נפש קשה.

המנוח היה כפסע מסיום לימודי תעודה שהיו אמורים להשביח משמעותית את שכרו

עורכי הדין טענו כי המנוח היה פסע מלסיים לימודי תעודה שאמורים היו להעלות באופן משמעותי את שכרו, הציגו אסמכתאות לכך שמעבר לעבודתו הקבועה כשכיר במשך שעות היום, עבד כפרילנסר בשעות הערב, וביקשו להביא את הדבר בחשבון במסגרת תחשיבי הנזק, ובהתאם לכך, לקבוע את בסיס הכנסתו כגבוה יותר.

בזכות משא ומתן אינטנסיבי, הצליחו עורכי הדין להביא לסכום פיצוי גבוה ביותר, שעומד על 2.1 מיליון שקלים חדשים, אשר בחלקו, חושב כקצבת שארים שמקבלים בני משפחתו, מדי חודש בחודשו מהמוסד לביטוח לאומי, ובחלקו השני יועבר לאלמנה, ולבנו הקטין כאשר יגיע לגיל 18.

חוק הפיצויים לנפגע תאונות דרכים חוקק בשנת 1975, ונועד לספק פיצוי לנפגעים בתאונות ללא קשר לאשמה והוא חל על כל תאונה שבה נגרם נזק גוף, כאשר הרכב מבוטח בביטוח חובה. החוק קובע כי חברת הביטוח של הרכב המעורב בתאונה היא האחראית לשלם פיצויים לנפגעים. הפיצויים כוללים את ההוצאות הרפואיות, את אובדן ההשתכרות, את הכאב והסבל והנזק הלא ממוני.

עורך הדין אלעד דנוך (צילום: מור צידון)
עורך הדין אלעד דנוך | צילום: מור צידון
עורך הדין אריק ריביצקי (צילום: רועי מראוני)
עורך הדין אריק ריביצקי | צילום: רועי מראוני

הכתבה באדיבות האתר: din.co.il.

עוה"ד אלעד דנוך ואריק ריביצקי ייצגו את בני משפחתו של המנוח בהליך זה.

*לתשומת ליבך, המידע בעמוד זה אינו מהווה יעוץ מכל סוג או המלצה לנקיטת הליך או אי נקיטת הליך. כל המסתמך על המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת.

לפניה ישירה לאריק ריביצקי - אלעד דנוך, עורכי דין – 053-6241420