בהתאם לחוק חינוך חובה, כל הילדים ובני הנוער אשר הינם תלמידים במערכת החינוך חייבים להיות מבוטחים בביטוח תאונות אישיות לתלמידים. ניתן לתבוע פיצוי גם בגין תאונות שהתרחשו בעבר, בדרך כלל ניתן להגיש תביעה עד הגיע הילד לגיל 21. מומלץ לבדוק ולהתייעץ עם עורך דין תאונות תלמידים לשם מימוש מלוא הזכויות.

לפניה ישירה אל משרד עו"ד רנרט-סלומון, לחץ/י כאן

הורים רבים אינם מודעים לזכויות ילדיהם מכוח פוליסת ביטוח תאונות תלמידים

על פי פוליסת ביטוח תלמידים המבוטח זכאי לפיצוי כספי מחברת הביטוח במקרה של תאונה ונזקי גוף בהתאם לתנאי הפוליסה. הורים רבים אינם מודעים לזכויות שלהם בהקשר זה, מסביר עו"ד סלומון.

על פי הפוליסה כל הילדים מגיל גן ועד סיום כיתה י"ב מבוטחים בפוליסת תאונות אישיות לתלמידים. הזכאות לפיצוי אינה מותנית בכך שהתאונה התרחשה במוסד החינוכי. הזכאות לפיצוי קיימת בגין נזקי גוף בתאונות שהתרחשו גם מחוץ לשעות הפעילות של הגן או בית הספר או מחוץ למסגרת הלימודים. הפוליסה מכסה תאונות שהתרחשו בכל שעות היממה ובכל ימות השנה כולל חופשים.

במקרים של תאונות דרכים, מחלה שאינה נובעת מתאונה, פעולות איבה או מלחמה, אין כיסוי של הפוליסה.

כיצד להימנע מדחיית התביעה על ידי חברת הביטוח?

במקרים רבים תביעות המוגשות על ידי ההורים נדחות על ידי חברת הביטוח, מומלץ להתייעץ עם עורך דין תאונות תלמידים מומחה אשר ילווה את התביעה עד לקבלת מלוא הפיצוי. בחלק מהמקרים ניתן להגיש בנוסף לתביעה מפוליסת התלמידים, תביעה כנגד הגורם אשר אחראי לתאונה ולמעשה לקבל פיצוי כפול. במקרים של תאונות שהתרחשו בטיולים, בחוגים, במסגרת פעילות בבית הספר או בגן יש לבדוק את נושא האחריות. במקרים בהם התאונה התרחשה בשל רשלנות של הגורם האחראי ניתן להגיש תביעה גם כנגד הגורם המתרשל.

גם במקרים של תאונות אשר התרחשו בגני שעשועים ציבוריים או כתוצאה ממפגע בטיחותי במדרכה עורך דין תאונות תלמידים מומחה יבדוק אם הייתה התרשלות של הגורם האחראי וימליץ בהתאם אם להגיש תביעה.

דוגמאות למקרים שמזכים בפיצוי כפול

ילד אשר רכב על קורקינט בכביש ונפל בשל בור ביוב שלא היה מכוסה באופן תקין בכביש נפצע וסבל משבר במרפק. במקרה כזה ניתן לתבוע בנוסף לתביעה על בסיס פוליסת תאונות אישיות תלמידים גם את העירייה אשר אחראית על תקינות התשתיות בשטחה.

ילד אשר נפצע כאשר שער כדורגל עליו נתלה התהפך. במקרה כזה ניתן לתבוע בנוסף לתביעה על בסיס פוליסת תאונות אישיות תלמידים גם את רשות המוניציפאלית אשר אחראית על תקינות המתקן שבשטחה.

ילדה אשר החליקה על רצפה חלקה שלא בהתאם לתקן, נפלה במהלך משחק כדור סל בחוג ושברה את רגלה. במקרה כזה ניתן לתבוע בנוסף לתביעה על בסיס פוליסת תאונות אישיות תלמידים גם את העירייה אשר אחראית על אולם המתנ"ס שבו התרחשה התאונה.

ילד אשר נפצע ושבר את היד בהפסקה כאשר מספר רב של ילדים התנדנדו על נדנדה אחת בצורה לא תקינה כתוצאה מהעדר השגחה בהפסקה בבית הספר היסודי. במקרה כזה ניתן לתבוע בנוסף לתביעה על בסיס פוליסת תאונות אישיות תלמידים גם את משרד החינוך.

ילד שנפל בשל בור במגרש בבית הספר ונפגע בקרסול במהלך משחק כדורגל. במקרה כזה ניתן לתבוע בנוסף לתביעה על בסיס פוליסת תאונות אישיות תלמידים גם את העירייה.

עורכי הדין יוסף רנרט ושהם סלומון (צילום: נמרוד גליקמן)
עורכי הדין יוסף רנרט ושהם סלומון | צילום: נמרוד גליקמן

משרד עו”ד רנרט-סלומון עוסק בתחום הנזיקין, תביעות תאונות תלמידים, תביעות ביטוח סיעודי ועוד. באדיבות האתר: din.co.il.

*לתשומת ליבך, המידע בעמוד זה אינו מהווה יעוץ מכל סוג או המלצה לנקיטת הליך או אי נקיטת הליך. כל המסתמך על המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת.

 

לפניה ישירה למשרד עו"ד רנרט-סלומון - 053-8007591