ביקור אצל רופא השיניים נתפס אצל רובנו כחוויה לא נעימה עד כדי מפחידה. יש שיאמרו כי הפחד מרופא השיניים הוא מוצדק. מעבר לרעשים הלא נעימים, חפירה עם מכשירים שנראים מתקופת האינקוויזיציה בתוך הפה שלנו, הופכים את החוויה כולה לכזאת שרובנו מעדיפים להימנע ממנה ככל הניתן.

לפניה ישירה אל משרד עורכי הדין אלגבי אגבלי ושות', לחץ/י כאן

אפשרויות רבות לנזק כתוצאה מרשלנות רפואית בטיפולי שיניים

אבל מה כבר באמת יכול לקרות אצל רופא השיניים, מלבד הכאב המקומי, הלחץ והפחד מהקונספט כולו. אז מסתבר שברפואת השיניים יש אפשרויות רבות להינזק מרשלנות רפואית. למעשה רשלנות רפואית בטיפול שיניים יכולה להיגרם על ידי פגיעה בעצב, נזק בעקירת השן, טיפול אורתודנטי לקוי, טיפולים כירורגיים רשלניים ועוד.

משרד עו"ד אלגבי- אגבלי ושות' מתייחסים למקרה שהגיע אל פתחו של בית המשפט בגין רשלנות רפואית בעת טיפול שיניים. פס"ד 935/95 רביד משה נ' דניס קליפורד מתאר מקרה שבו במסגרת טיפול שיניים הזריק רופא השיניים למטופלת זריקת אלחוש מקומית. לאחר קבלת הזריקה התמוטטה המטופלת והיא סובלת ממגבלות בגפיים ומנזק מוחי. חומר האלחוש שהוזרק למטופלת חדר לעורק שלה. עוד עולה כי חומר האלחוש הוזרק למטופלת ללא אפשרות שאיבה. בפסק הדין נקבע כי חדירה של המזרק לעורק אינה נדירה במיוחד. לכן, היה צורך למזער את הסיכון בייחוד כאשר קיים למזעור הסיכון פתרון פשוט בדמות מזרק שהוא זמין, אינו כרוך בחסרונות טיפוליים ועלותו אינה גבוהה. לכן, הימנעות משימוש במזרק ובחירה בחלופה מסוכנת יותר נחשבת כהתרשלות רפואית לכל דבר ועניין.

כיצד נדע האם מדובר ברשלנות רפואית או שמדובר בנזק בלתי נמנע?

מקרה זה הוא מקרה ברור של נזק הנגרם למטופלת, אך מה קורה אם הנזק הוא קטן יותר בהיקפיו ובחומרתו. לדוגמא, מה קורה אם רופא השיניים פגע בעצב בעת עקירת שן. כאן אין ספק שכדאי להתייעץ עם עורכי דין המתמחים בדיני רשלנות רפואית ברפואת השיניים. לא תמיד אנחנו כמטופלים נדע לזהות אם אנחנו עומדים בפני רשלנות רפואית או שהנזק שנגרם לנו היה בלתי נמנע. לכן, התייעצות עם עורכי דין המתמחים ברשלנות רפואית, במיוחד ברשלנות רפואית בתחום רפואת השיניים היא קריטית.

ההמלצה הגורפת היא לפנות לייעוץ אצל עורך דין המתמחה ברשלנות רפואית ברפואת שיניים. ישנם עורכי דין רבים המתמחים ברשלנות רפואית, אך התמחות ברשלנות רפואית בתחום כל כך מורכב, היא דבר יחסית נדיר במחוזותינו.

עורך הדין יוסי אלגבי (צילום: מיה טנר - האריה החופשי הפקות)
עורך הדין יוסי אלגבי | צילום: מיה טנר - האריה החופשי הפקות

משרד עו"ד אלגבי-אגבלי ושות', עוסק בליווי משפטי במיצוי זכויות רפואיות וכלכליות עבור פגיעות גוף, תאונה או רשלנות בטיפול. לאורך שנות פעילותינו הרבות בתחום הרשלנות הרפואית המשרד טיפל במקרים קשים ונדירים של רשלנות רפואית חמורה, החל מרשלנות רפואית ברפואת שיניים, הולדה בעוולה, רשלנות בדיקות גנטיות, חיסיון רפואי ועוד. הכתבה באדיבות האתר: din.co.il.

*לתשומת ליבך, המידע בעמוד זה אינו מהווה יעוץ מכל סוג או המלצה לנקיטת הליך או אי נקיטת הליך. כל המסתמך על המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת.