המוסד לביטוח לאומי משלם למבוטחים שעומדים בקריטריונים המתאימים גמלאות שונות שכוללות בין היתר גמלת נכות כללית, דמי אבטלה, גמלת נכות מעבודה, דמי לידה ועוד. מבוטח שפונה בעצמו למוסד לביטוח לאומי לצורך מימוש זכויותיו מבלי שנפגש קודם עם עורך דין מקצועי ומנוסה בתחום מימוש הזכויות במוסד לביטוח הלאומי, מסתכן בדחיית התביעה שהגיש ובכך שלא ימצה את מלוא זכויותיו.

לפניה ישירה אל עורך דין דן גנון, לחץ/י כאן

ליווי משפטי בהגשת תביעה להכרה במוסד לביטוח לאומי

תביעות של עובדים שנפגעו בעבודה ותביעות נכות כללית נדחות בחלק מהמקרים על ידי המוסד לביטוח לאומי כאשר אחת הסיבות השכיחות ביותר לדחיית התביעה היא שהתביעה לא הוגשה כראוי ולא מולאה באופן מדויק בהתאם לדרישות המוסד לביטוח לאומי. עורך דין מקצועי הבקיא בהוראות התוספת לתקנות הביטוח הלאומי (קביעת דרגת נכות לנפגעי עבודה), יסייע לתובע למלא את הטפסים באופן מדויק, יפרט את הנסיבות הנוגעות לעניין, את הליקויים וההגבלות של התובע ובכך יוכל להגדיל באופן משמעותי את סיכויי הצלחת התביעה.

הניסיון מלמד כי הפרטים בטופסי התביעה לקביעת דרגת נכות מעבודה והמסמכים הרפואיים שמצורפים לתביעה משפיעים באופן ישיר על סיכויי קבלת התביעה ונבחנים לפי הקריטריונים שנקבעו על ידי המוסד לביטוח לאומי. לפיכך וכדי למנוע פגיעה בזכויות, מומלץ שעורך הדין המייצג את המבוטח יסייע לו במילוי טופסי התביעה ובצירוף המסמכים הרפואיים הרלבנטיים.

כל מבוטח זכאי לייצוג משפטי בוועדה הרפואית

כל מבוטח זכאי להגיע לוועדה רפואית במוסד לביטוח לאומי ולוועדת ערר בליווי עורך דין כדי שייצג אותו בפניהן. בוועדה עורך הדין רשאי להעלות טענות בשמו של המבוטח, להשיב על שאלות, להגיש מסמכים ולבצע כל פעולה אחרת בשם המבוטח שהוא מייצג.

עורך דין מקצועי, מיומן ומנוסה בייצוג תובעים במוסד לביטוח לאומי יוכל לסייע לתובע לארגן ולמיין את התיעוד הרפואי הרלבנטי בעניינו לפי סדר חשיבות וסדר כרונולוגי לקראת ההופעה בוועדה. במהלך הוועדה עורך הדין יציג את טיעוניו בפני חברי הוועדה באופן בהיר וממוקד ויפרט איך מצבו הרפואי של התובע משפיע על כושר תפקודו.

ייצוג משפטי בהגשת ערר על החלטת הוועדה הרפואית

מבוטח שסבור כי הוא נפגע מהחלטת המוסד לביטוח לאומי בעניינו רשאי להגיש ערעור בכתב תוך 60 יום מקבלת ההחלטה. הערר ייבחן בפני ועדה רפואית לעררים אשר כוללת שניים או שלושה רופאים. החלטת הוועדה לעררים נחשבת לסופית אך המבוטח רשאי לערער עליה לבית הדין לעבודה אם נפלו בה טעויות משפטיות.

בית הדין לעבודה מוסמך להעביר ביקורת שיפוטית על החלטות של ועדות רפואיות לעררים ולבחון אם הן שגו בשאלה שבחוק, חרגו מסמכות, הסתמכו על שיקולים זרים ועוד. אם בית הדין השתכנע שנפלו טעויות משפטיות בהחלטה של ועדה רפואית לעררים, הוא יחזיר לוועדה את הדיון בעניין ולעיתים אף יחזיר את העניין לדיון בפני ועדה בהרכב אחר.

כדי למצות את הזכויות במוסד לביטוח לאומי באופן מיטבי, מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין מקצועי שעוסק בתביעות נגד המוסד לביטוח לאומי ומנוסה בייצוג מבוטחים בפני ועדות רפואיות. ייצוג של עורך דין בפני ועדת הערר יסייע למבוטח להציג את טענותיו באופן בהיר, ברור ומשכנע תוך הקפדה על מסירת כל הפרטים הנחוצים לצורך קביעת דרגת נכות רפואית קבועה.

ליווי של עורך דין מקצועי ומנוסה בפני ועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי הוא חיוני מכיוון שמדובר במעמד שבו מתקבלת החלטה משמעותית בנוגע לקביעת דרגת נכות רפואית לתובע אשר יש לה משמעות מכרעת בגיבוש זכאותו לקצבה. לפיכך, חשוב מאוד שעורך דין מיומן יתלווה לתובע בוועדה הרפואית, ייצג אותו וישיב על שאלותיהם של חברי הוועדה, יסביר אודות מצבו הרפואי של התובע ויציין מגבלות שמהן הוא סובל אשר פוגעות בכושר תפקודו וביכולתו לעבוד.

עורך דין מנוסה בייצוג תובעים בוועדות ערר של המוסד לביטוח לאומי

לצורך ייצוג בערר על החלטות המוסד לביטוח לאומי חשוב לבחור בעורך דין מנוסה בייצוג מבוטחים בוועדות ערר רפואיות של הביטוח הלאומי אשר בקיא בקריטריונים המזכים באחוזי נכות בהתאם לתוספת לתקנות הביטוח הלאומי או "ספר הליקויים", מיומן בהצגת עיקרי הדברים בצורה בהירה, חדה וממוקדת אשר ביכולתו להגדיל משמעותית את סיכויי הצלחתו של התובע.

ייצוג משפטי מקצועי עשוי לשנות משמעותית את התוצאה במוסד לביטוח לאומי. תובעים רבים שהגישו בעצמם תביעות נכות למוסד לביטוח לאומי ונדחו, קיבלו בסופו של דבר קצבאות נכות בסכומים גבוהים לאחר שעורך דין מקצועי, מיומן ומנוסה ייצג אותם בעררים שהגישו על החלטות המוסד לביטוח לאומי.

עורך הדין דן גנון (צילום: עמית מצפה)
עורך הדין דן גנון | צילום: עמית מצפה

עורך דין דן גנון עוסק בייצוג בפני ועדות רפואיות וועדות ערר בביטוח לאומי, נזקי גוף ודיני עבודה. הכתבה באדיבות האתר: din.co.il.

*לתשומת ליבך, המידע בעמוד זה אינו מהווה יעוץ מכל סוג או המלצה לנקיטת הליך או אי נקיטת הליך. כל המסתמך על המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת.