הודה במעשיו בהסדר טיעון. בורסוק
עקץ במיליונים. בורסוק | צילום: אורי אליהו
הונה ועקץ סלבס במיליוני שקלים: פרקליטות מחוז תל-אביב הגישה היום (א') לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום כנגד מי שנודע כ"עוקץ הסלבס" ניב בורסוק בן ה-36, בגין עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף, שימוש במסמך מזויף, התחזות כאדם אחר והוצאת צ'קים ללא כיסוי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי כתב האישום שהגיש עו"ד ראאד ענוז, סגן בכיר בפרקליטות מחוז תל אביב, בורסוק רימה חברות בסכום כולל של כ-11 מיליון שקל וביצע מעשי מרמה באופן שיטתי ומתוכנן, תוך שהוא מנצל את האמון שנתנו בו חבריו ומכריו, כדי ליצור לעצמו רווח כספי.

בורסוק, שנמלט מהארץ לפני כשנתיים לאחר שהתגלו החשדות נגדו, השתלב בברנז'ת הבידור הישראלית וניהל במקביל למעשי ההונאה סגנון חיים ראוותני, שכלל דירה שכורה כפולת מפלסים ב"פרויקט המשתלה", שעלותה 15 אלף שקל בחודש, נסע במכונית ב.מ.וו שכורה ובזבז עשרות אלפי שקלים על מסעדות ובילויים. הוא גורש מהפיליפינים לישראל לפני כשבועיים לאחר שהוצא לו צו מעצר במדינה וכאמור, הובא לדין בארץ.

ציון ברוך הלווה לבורסוק חצי מיליון שקלים - ונעקץ

אין תמונה
נפל קורבן לעוקץ. ציון ברוך

על פי כתב האישום, בורסוק היה מיודד עם הקומיקאי והשחקן ציון ברוך ובשלוש הזדמנויות שונות במהלך 2006 הלווה לו האחרון כחצי מיליון שקלים. בתמורה, העביר לו בורסוק עשרה צ'קים שהיו אמורים לכסות את תשלום החוב - אלא שרובם היו ללא כיסוי.

בנוסף, לפני כ-4 שנים הציע בורסוק לברוך לרכוש עבורו מכונית פונטיאק יוקרתית מחברת "אלפא סחר" תמורת 180 אלף שקלים - מתוכם התבקש להעביר לו מקדמה בסך 52 אלף שקל במזומן. ברוך התפתה לרכוש את המכונית, והעביר לידי בורסוק את כספי המקדמה, כאשר את היתרה אמור היה בורסוק לממן ב-6 צ'קים דחויים. בסמוך לכך, מילא בורסוק סכומים ותאריכים דחויים בחמישה צ'קים המשוכים מחשבון הבנק של אנשים אחרים שהוא הונה - והעבירם לידי נציג חברת "אלפא" להשלמת התשלום עבור הפונטיאק.

"באותה עת ידע בורסוק כי מדובר בצ'קים ללא כיסוי, כך שחברת אלפא לא תקבל את התמורה לרכב של ברוך", נכתב בכתב האישום. בהמשך, נאלץ ציון ברוך לשלם לחברת אלפא מכיסו את יתרת התשלום עבור המכונית. לפי האישום, מישכן בורסוק את דירת אמו לטובת ציון ברוך ולהבטחת תשלום החוב והוא שילם במשך השנים חלק נכבד מחובו לברוך. בהקשר של ציון ברוך, מואשם בורסוק בעבירות של קבלת דבר במרמה והוצאת צ'ק ללא כיסוי.

פרקליטו של בורסוק, עו"ד רונן רוזנבלום, מסר בתגובה לחדשות 2 באינטרנט: "כתב האישום התקבל רק היום. לאחר שנבחן את חומר הראיות, נגיב בפני בית המשפט. כבר בשלב זה אני סבור שהקונספציה עליה מושתת כתב האישום שגויה באופן שבו יש זליגה מנושאים המצויים בין משפט אזרחי לזה הפלילי".