הרב יעקב דויטש. נאשם בעבירות מין (צילום: חדשות 2)
יעקב דויטש. נאשם בעבירות מין | צילום: חדשות 2

כתב אישום חמור הוגש היום לבית המשפט המחוזי בנצרת נגד הרב יעקב דויטש, בן 61, המשמש רב קהילה בעפולה, בגין עבירות מין שביצע בנערים ובנערות בנות 13-15. בין סעיפי האישום: בעילה אסורה בהסכמה, מעשי סדום, מעשים מגונים ואונס.

כתב האישום מגולל את פרטי המקרה הראשון המוזכר בו, שמהם עולה כי דויטש ניצל את מעמדו הדתי וכך הורה לנערה שהייתה אז כבת 15 לגעת בגופו ובאיבר מינו בטענה כי שבדרך זו "יעברו אנרגיות מגופו לגופה", מה שלטענתו יביא מרפא למחלה שעמה התמודדה. לאחר שהבריאה, חידשו השניים את הקשר ביניהם וקיימו יחסי מין. לפי כתב האישום, אחד מאותם מפגשים נערך בבית הכנסת שבמקום מגוריו של דויטש.

במקרה אחר, ניצל דויטש את מרותו כרב - וכך אילץ קטין לחשוף בפניו את איבר מינו. כאשר ניסה הנאשם לגעת בו הוא התרחק ולא אפשר לו לבצע בו את זממו. אירוע אחר שמתאר כתב האישום התרחש כשדויטש התבקש לברך נער כדי שזה ימצא מסגרת לימודים חדשה. לשם כך, הוא ביקש לשהות בבית משפחתו של המתלונן בימי חג הסוכות - ובאחד הלילות נגע באיבריו המוצנעים של הנער והתחכך בגופו.

"הרב הרס את חייהם של הילדים מתחת לגלימתו"

בשיחה עם הוריו של אחד הצעירים שנפלו קורבן למעשיו של דויטש, הביעו אלה זעזוע רב מהתנהגותו. "אלו מעשים קשים מאוד בילדים", הם אמרו - והוסיפו: "חברי קהילות גדולות בעפולה ובארץ סמכו את ידיהם על פסיקותיו, ומתברר שהוא התעלל מינית בילדים וביצע בהם מעשים שלא ייעשו".

העובדה שמדובר בבעל סמכות דתית קוממה עוד יותר את ההורים, שאמרו: "אנחנו בהלם שאדם כזה אחראי לעבירות נגד התורה הקדושה. תחת הגלימה שלו הוא ניצל את מעמדו בתור מקובל. הוא ואנשיו הרסו את המשפחות והאשימו אותנו שכולנו חולי נפש. עכשיו אנחנו מקווים שהצדק ייצא לאור".

זוג ההורים חתם את דבריו בקריאה שלא למחול על מעשים דומים. "כל אחד שנפגע, בעיקר בקהילה החרדית והדתית, צריך לא להתבייש - אלא לקום ולהתלונן", אמרו השניים - והדגישו: "כפי שקצב שילם, גם הרב הזה ישלם. יש למגר את התופעה הזו למען יראו וייראו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק