כתב אישום הוגש הבוקר (ב') לבית המשפט המחוזי מרכז נגד לימור ריבר, הנאשמת שרצחה את אמה נדיבה ריבר בת ה-80 לפני כחודש. ריבר הכתה את אמה באמצעות פטיש, ואז חנקה אותה עם מגבת וכרית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי כתב האישום, לימור ריבר התעוררה משנתה בליל הרצח כשהיא סובלת מכאבים הנובעים ממחלה קשה, שממנה היא סובלת בשנים האחרונות. "מיד בסמוך לכך החלה לקנן בליבה של הנאשמת המחשבה כי תיטול את חייה בידיה".

כעבור שעות ספורות, סמוך לשעה שש בבוקר, החלה הנאשמת לאסוף קרוב ל-250 כדורים מסוגים שונים, אלא שלפתע היא חשבה על גורלה של אמה. היא הניחה כי מותה שלה יגרום לאמה צער רב ובעיות רפואיות ונפשיות. לכן, גמלה בליבה של הנאשמת ההחלטה להמית את אמה, לשון כתב האישום.

האח מצא את אחותו מחוסרת הכרה ואמו ללא רוח חיים

סמוך לשעה שבע בבוקר, לאחר שאחותה יצאה מהדירה אל מקום עבודתה, החלה הנאשמת לאסוף את החפצים שסייעו לה לגרום למותה של אמה. על פי כתב האישום, המנוחה ניסתה להתנגד אבל בתה התעלמה מניסיונותיה לגרום לה לחדול ממעשיה.

לאחר מכן, התקשרה ריבר אל המטפלת של אמה והודיעה לה כי אין צורך שתגיע משום שהיא ואמה יוצאות לטיפול רפואי. בשלב זה היא בלעה כמות גדולה של כדורים. רק אחר הצהריים הגיע לדירה אחיה של ריבר, שלא הצליח ליצור קשר עמה או עם אמו. הוא מצא בדירה את אמו ללא רוח חיים ואת אחותו מחוסרת הכרה.

בסיכום כתב האישום צויין כי "במעשיה גרמה הנאשמת במזיד ובכוונה תחילה למותה של המנוחה לאחר שניסתה לחנוק אותה באמצעות ידיה, באמצעות המגבת והכתה בראשה באמצעות הפטיש, הניחה הכרית על פניה של המנוחה ונשכבה עליה ועל הכרית קרוב לחצי שעה על מנת לגרום למותה ועד אשר המנוחה מתה".