בית המשפט העליון בירושלים דחה הבוקר את ערעורו של הפסיכולוג לשעבר אלי פלח וקבע: ההרשעה וגזר הדין נשארים כשהיו. בשנת 2007 נשלח פלח ל-8 שנות מאסר בכלא לאחר שהורשע בביצוע מעשה סדום ומעשה מגונה במטופלת.

סניגורו של פלח עו"ד מיקי חובב אמר לאחר קבלת ההחלטה לחדשות 2, כי הם מאוכזבים מההחלטה שלא להפחית את סעיף האישום ולדחות את הערעור. "ביקשנו להפחית את סעיף האישום ממעשה סדום תחת אינוס לסעיף של מעשה סדום תחת יחסי מטפל מטופל, עליו ניתנות 4 שנות מאסר, לעומת 8 השנים שנגזרו על הנאשם", הסביר עורך הדין.

האישום: ניצל את יחסי המרות עם המטופלת

בכתב האישום שהוגש נגדו עולה כי המתלוננת הגיעה לטיפול אצל פלח יחד עם בן זוגה כדי לשפר את מערכת היחסים בינהם שהידרדרה לאחר נישואיהם. עוד נטען באישום, כי פלח נהג לחבק וללטף אותה במהלך המפגשים עמו, להצמיד את איבר מינו לגופה, להושיבה על ברכיו לשם גירוי וסיפוק מיני, והכל תוך "ניצול יחסי האמון שנבנו ביניהם במהלך המפגשים הטיפוליים".  

פלח נשלח כאמור ל-8 שנות מאסר. בתחילת מרץ 2007 הוא ערער לבית המשפט העליון על הרשעתו, בביצוע מעשה סדום ומעשה מגונה במטופלת, ועל העונש שנגזר עליו- 8 שנות מאסר בפועל, שנתיים מאסר על תנאי ופיצוי כספי למתלוננת ולבן זוגה בסך 80 אלף שקלים. פלח הורשע בבית המשפט המחוזי בתל אביב גם בעבירה של עיסוק כפסיכולוג ללא רישיון ובקבלת דבר במרמה - רישיון הפסיכולוג שלו נשלל.

בערעור, שהוגש אז באמצעות עו"ד אביגדור פלדמן, נטען כי העובדות שתוארו בכתב האישום אינן מדויקות וכי בעדותה של המתלוננת קיימות סתירות. הבוקר, כאמור, החליט בית המשפט העליון לדחות את ערעורו של פלח.