משפטו של עדן אוחיון בן ה-19, הנאשם ברצח גדי ויכמן לפני כחודש בבאר שבע, נפתח הבוקר בבית המשפט המחוזי בעיר.

עם פתיחת הדיון, ביקש סניגורו של אוחיון, עו"ד איתי יצחק, לדחות את המשך הדיונים על מנת שההגנה תוכל לעיין בכתב האישום ובחומרים המצויים בידי הפרקליטות. בית המשפט נענה לבקשתו ודחה את המשך הדיונים במשפט.

"אנו טוענים שלא היה כאן רצח, לכל היותר הריגה", אמר עו"ד יצחק לחדשות 2 באינטרנט בתום הדיון. "אנחנו נביא את הטענות שלנו, הפרקליטות תביא את שלה ובית המשפט יצטרך בסופו של דבר להכריע".

האלמנה: "אגיע לכל דיון ואוודא שהוא יקבל מה שצריך"

מיכל ויכמן, אלמנתו של גדי, הגיעה גם היום לבית המשפט. "אני אגיע לכל דיון ולכל חלק של המשפט", הבטיחה בריאיון לחדשות 2 באינטרנט. "מאחורי גדי יש אישה שתעמוד מאחוריו ותדאג שמי שעשה לו את זה יקבל את מה שהוא צריך לקבל. חשוב לי ולילדים שאהיה פה. הוא אמנם לא יכול לדבר אבל אני יודעת שרצחו אותו בדם קר. אני ראיתי את זה במו עיניי".

צילום: חדשות 2

ויכמן סתרה את דבריו של אוחיון, שסיפר בחקירת המשטרה כי ויכמן נגח בו ולכן דקר אותו. "גדי לא נגח בו. וגם אם כן, זו לא סיבה לרצח. זה רצח, ולא משנה איך תקראו לזה, האיש שלי נרצח והוא לא איתנו היום. אין שום דבר שמצדיק דבר כזה. הוא לא פגע לו בכבוד, כמו שקראתי שעדן אוחיון אומר, לאיפה הגענו? זה היה גדי אבל זה היה יכול להיות כל אחד אחר".

אמו של אוחיון: השוטרים היו יכולים למנוע את הרצח

בריאיון שהעניקה אמו של אוחיון לחדשות 2, היא אמרה: "אלו הם ימים קשים מאוד, לכל בני הבית", מספרת האם. "זה בית נורמטיבי, אנחנו לא מכירים את הפשע. אחרי שעדן נעצר, ידעתי שהוא החשוד ברצח. לפני זה לא ידעתי, הוא הלך לאכול ארוחת ערב אצל החברה שלו וחזר הביתה".

אוחיון בן ה-19 וחבריו ישבו בפארק השכונתי, והפריעו למנוחת השכנים. גדי ויכמן ירד אליהם, ביקש שקט על מנת שילדיו יוכלו לישון. מכאן - הגרסאות סותרות. "כמו שאני שמעתי, הוא (גדי) ירד ותקף אותו (עדן) ראשון והפיל אותו על הרצפה", אומרת האם.

"שום ילד לא ירצה שישפילו אותו במצב הזה. אני מאמינה שזה יצא משליטה, אבל אם המשטרה הייתה מגיעה למקום ומפזרת את כל מה שהיה, אז זה ברור מאליו שאולי זה גם היה מציל חיים", היא טוענת. "אנחנו משתתפים בצער המשפחה, ומבינים את הכאב שלה. אבל אני כואבת, מאוד. זה בסך הכל ילד".