כתבי אישום נגד רוצחי נהג המשאית (צילום: AP)
רצחו נהג משאית בגלל עקיפה | צילום: AP

פרקליטות מחוז הדרום הגישה הבוקר לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד עדנאן אבו מאדי, עמאד אבו מאדי ומוחמד אבו מאדי בגין הריגה של נהג המשאית סלמאן אלמחדי בספטמבר 2010 בכביש הערבה.

ב-20 בספטמבר עדנאן וסלמאן אלמחדי, שניהם נהגי משאיות, המתינו בתור עם המשאיות במפעלי ים המלח, על מנת להעמיסן באשלג ולהעבירו לנמל אילת. במהלך ההמתנה, עקף עדנאן את הממתינים והחנה את המשאית שלו לפני המשאית של אלמחדי. אלמחדי כעס על שעקפו אותו בתור ובין השניים החלו חילופי מהלומות עד שהפרידו ביניהם.

לאחר שכל אחד המשיך בדרכו לאילת, פנה נהג משאית שלישי אל השניים במכשיר הקשר ושכנע אותם להיפגש ולעשות "סולחה". השניים הסכימו, אך בעוד שאלמחדי המתין בפונדק "כושי" בערבה, עדנאן סיפר לבני משפחתו על המריבה, ואלו נפגשו באזור דימונה ותכננו כיצד יפגעו באלמחדי.

דחף את השבריה לתוך בטנו

כשאלמחדי התייאש מלחכות ל"סולחה", החליט להמשיך בדרכו לאילת. לאחר מספר קילומטרים, נהג המשאית שיזם את ה"סולחה" האט וגרם לו לעצור. בני המשפחה הגיעו לתקוף, מצוידים באלות ואבנים.
הם " תקפו בצוותא את אלמחדי והכו אותו באבנים ואלות בכל גופו, כשביניהם הנאשם, שהכה את המנוח באלה בגבו מספר פעמים בכדי לגרום לו חבלה חמורה, נכות או מום", נכתב בכתב האישום.

"אחמד שלף את השבריה ודקר את אלמחדי בבטנו כשהוא דוחף את השבריה לתוך בטנו בכוונה לגרום למותו", מתואר הרצח באכזרי. התוקפים עזבו את המקום, ויוזם ה"סולחה", שהתחנן כל העת לחוס על חייו של אלחמדי, הזעיק את כוחות ההצלה והביטחון לזירה. אך אלחמדי מת מפצעיו.

בפרשה מוגשים הבוקר כתבי אישום נוספים נגד כל מעורבים נוספים באירוע - חליל אבו מאדי ושתיווי אבו מאדי, בגין חבלה בכוונה מחמירה, קשירת קשר לביצוע פשע, תקיפה בנסיבות מחמירות. כמו כן, באירוע היו מעורבים חשודים נוספים אשר טרם אותרו. הפרקליטות מבקשת לעצור את כל הנאשמים עד תום ההליכים המשפטיים בעניינם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק