חשוד בבית המשפט (צילום: חדשות 2)
הפדופיל שוחרר - ושב לתקוף. צילום ארכיון | צילום: חדשות 2

לבית משפט המחוזי בתל-אביב הוגש הבוקר כתב אישום נגד פדופיל מורשע, תושב גבעת שמואל, שסיים לרצות לפני כחצי שנה בלבד עונש של 10 שנות מאסר על עבירות מין בקטינים - וכבר תקף שוב. האיש נאשם בחטיפה לשם ביצוע עבירות מין, נסיון למעשה מגונה בכוח בקטינה והפרת הוראה חוקית.

"רק בנס ניצלה הקטינה מציפורניו של המשיב", נכתב בבקשה להארכת מעצרו של הפדופיל עד תום ההליכים. "הנאשם לא נרתע מדמעותיה של הקטינה, לא נרתע מזעקותיה קורעות הלב. רק לאחר ששמע קולות של אדם נכנס לבניין, חשש המשיב שמה זעקותיה של הקטינה נקלטו באוזני אדם זה וחשש להיתפס. רק בשל חששו שיתפס ניאות המשיב לשחרר את הקטינה".

נגד הנאשם עומד צו פיקוח ומעקב בתוקף לפי סעיף 12 לחוק הגנה על הציבור מפני עברייני מין. על פי הצו נאסר על הנאשם להתחבר עם קטינים, או לשהות לבד במחיצתם. אלא שלמרות האיסור המפורש, ניסה הנאשם לבצע מעשה מגונה בקטינה בכוח.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד אווקה זנה מפרקליטות מחוז תל אביב, בשבוע שעבר הבחין הנאשם בילדה בת 7 בבני ברק צועדת בסמוך לבניין. "מיד גמלה החלטה בליבו לבצע מעשים מגונים בקטינה", נכתב באישום.

"מנע מהילדה לצאת מהמעלית"

חשד: גבר חרדי אנס בת 5 בדרכה לגן (צילום: nikitabuida, Shutterstock)
הילדה התחננה בפני הפדופיל. אילוסטרציה | צילום: nikitabuida, Shutterstock

הפדופיל עקב אחרי הקטינה עד שנכנסה לתוך הבניין, שם בנמשיך לעקוב אחריה,  והבחין בה נכנסת לתוך מעלית. הוא נכנס למעלית אחרי הילדה ונותר איתה לבדו, בניגוד לצו העומד נגדו. "בשלב מסוים, עצרה המעלית והקטינה ביקשה לצאת מהמעלית ולהגיע לביתה", לשון כתב האישום. 

"הנאשם חסם את דרכה של הקטינה, תפס בידיו בבטנה של הקטינה, הרים אותה באוויר ומנע מהקטינה לצאת מהמעלית, תוך שהוא מאיים עליה כי אם לא תשתוק, יפגע בה", מטען. "בעודו אוחז בקטינה ומונע ממנה כל אפשרות לצאת מהמעלית, לחץ הנאשם על כפתור במעלית שמוביל לקומת המרתף, אולם המעלית עצרה בקומת הכניסה, ולא ניתן היה לרדת לקומת המרתך באמצעות המעלית".

בקומת הכניסה הוריד הפדופיל מידיו את הקטינה וגרר אותה בכוח ובניגוד לרצונה למרתף. הנאשם גרר את הקטינה למרתף בעודה בוכה ומתחננת בפניו שישחרר אותה. למרבה המזל, בשעה שהנאשם נותר לבדו עם הילדה במרתף, נכנס לבניין אביה.

הפדופיל: איבדתי שליטה על עצמי, נכנסתי לטראנס

הנאשם הבין כי קולות בכי הילדה  וזעקותיה לשחררה נשמעו על ידי מישהו, והחליט לשחררה. "במעשיו אלה, הפר הנאשם הוראה חוקית שנועדה להגן על שלומו של אדם, חטף את הקטינה כדי לבצע בה עבירת מין", נכתב באישום. "לאחר מכן , גרר הנאשם את הקטינה בכוח ובאיומים למרתף הבניין וניסה לבצע בה מעשים מגונים בכוח , והכול לשם גירויו וסיפוקו המיני".

הנאשם אמר בחקירתו במשטרה: "כשראיתי את הילדה כשהיא נכנסה לבניין, אני אבדתי את השליטה על עצמי. אני פחדתי מעצמי. הייתה לי תקווה שהיא כבר לא שם...כשנכנסתי לבניין, נכנסתי כמו לטראנס כזה".

במקביל לכתב האישום, הגישה הפרקליטות בקשה למעצרו של הפדופיל עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו. "מדובר במשיב חסר רסן, שמונע על פי דחפיו המיניים כלפי ילדים, הרי שעלינו לשמור על שלמות גופם ונפשם של ילדים", נטען בבקשה.

אמה של הילדה: היא צעקה, בכתה ורעדה

"מדובר במשיב מסוכן ביותר, שאין ביכולתו לרסן עצמו מלפגוע בילדים תמימים", טוענים בפרקליטות. "אין מדובר במעידה חד פעמית של המשיב, אלא "בשור מועד"...גם בתיק הקודם בו הורשע המשיב, נהג המשיב לעקוב אחרי ילדים לבניין מגוריהם, לגרור אותם בכוח למחסן/מרתף/מקלט ולבצע בהם את זממו".

אמה של הילדה, תיארה את מצבה הנפשי של הקטינה לאחר האירוע כך: "פתאום אני רואה את דלת הבית נפתחת ושמעתי צרחות ,בכיות וצעקות. היא הייתה מאוד מבוהלת וצעקה אימא חטפו אותי. היא בוכה חזק וצועקת...נרגעת וישר מתחילה גל חדש של בכי, רעד וצעקות".